Gül'den Erdoğan'ın 'Erivan' Eleştirisine Tek Cümlelik Yanıt

Gül'den Erdoğan'ın 'Erivan' Eleştirisine Tek Cümlelik Yanıt

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Cuma namazı çıkışında, Erivan ziyaretini Erdoğan'ın tasvip etmediği iddialarına yanıt veren 11'nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Bir yanlış anlaşılma olmuştur" dedi.

11'nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Erivan ziyaretini Erdoğan'ın tasvip etmediği iddialarına ilişkin, "Bir yanlış anlama olmuştur" dedi.

VATANDAŞLAR DİDİK DİDİK ARANDI

Abdullah Gül, Cuma namazını kılmak için Kavacık'ta yeni taşındığı konutundan çıkarak Beykoz'da bulunan Çavuşbaşı Merkez Camii'ne geldi. Gül'ün gelişi nedeniyle cami ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Camiye gelen vatandaşlar, üstleri arandıktan sonra içeri alındı.

"BİR YANLIŞ ANLAMA OLMUŞTUR"

Abdullah Gül, cuma namazını kıldıktan sonra müteahhit Mehmet Karaalioğlu'nun (76) cenazesine de katıldı. Daha sonra cami derneğini ziyaret eden Gül, gazetecilerin Erivan ziyaretini Erdoğan'ın tasvip etmediği iddialarına ilişkin sorusu üzerine, "Bir yanlış anlama olmuştur" dedi.

MUSTAFA ARMAĞAN ÖZÜR DİLEDİ

Cumhurbaşkanlığı Sofrası'na konuk olan Derin Tarih Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Armağan çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamalar için özür diledi. Armağan, "Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'in açıklamasından üzüntü duyduğunu ve Putin'in Erivan'daki anma toplantısına gitmesi sebebiyle kendisinin de 9 Mayıs kutlamaları için Rusya'ya gitmeyeceğini söyledi. farklı bir izlenim aklımda kalmış ve çıkışta basına bu şekilde intikal ettirmişim. Bu yanlış anlama tamamen bana aittir. Özür dilerim" dedi.

##7284213##

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title