ABDULLAH DOĞAN HABERLERİ

Abdullah Doğan haber, Abdullah Doğan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Abdullah Doğan - 12.01.2019
Müzik Sektöründe "Usb Albüm" Dönemi
ABDULLAH DOĞAN - Konya'da bir müzik şirketi, yayımını yaptığı özgün, sufi ve etnik müziklerin albümünü USB bellekte çıkaracak.
Abdullah Doğan - 02.01.2019
Karlı ve Buzlu Yollar "Çelik Örümcek" ile Aşılacak
ABDULLAH DOĞAN - Konya'da bir esnaf, karlı ve buzlu yollarda araçların güvenle seyrini sağlamak için çekici tekerlere kısa sürede uygulanabilen, çelik dört kollu aparat yaptı.
Abdullah Doğan - 29.12.2018
Kırık Bardaklar Sanata Dönüşüyor
ABDULLAH DOĞAN - İstanbul'da yaşayan 3 çocuk annesi ev hanımı Tenzile Ceylan, bir kursta öğrendiği sıcak cam sanatıyla kırık bardaklar ve cam şişelerden eserler ortaya çıkarıyor.
Abdullah Doğan - 22.12.2018
Omurga Eğriliği Tedavisi İçin "Akıllı Korse" Geliştirildi
ABDULLAH DOĞAN - İstanbul'da, Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark bölgesinde bir Ar-Ge şirketi, omurga eğriliği olan çocuklarda korsenin uyguladığı basıncı ölçen, doktoru bilgilendiren donanım ve yazılımı içeren akıllı korse yaptı.
Abdullah Doğan - 17.12.2018
Mevlevi Musikisinin Vazgeçilmez Enstrümanı "Ney"
ABDULLAH DOĞAN - Türk musikisinin en önemli enstrümanı olan ve üzerindeki yedi deliğin tasavvufta "yedi esma" olarak yorumlandığı ney, dinleyenlere huzur veriyor.
Abdullah Doğan - 16.12.2018
Hazreti Mevlana'nın Duasında "Kıskançlık" Vurgusu
ABDULLAH DOĞAN - Türk ve İslam aleminin en büyük mutasavvıflardan Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin 17 Aralık 1273'te vefatının ardından bıraktığı "Mesnevi" eserinde yer alan kıskançlık vurgusu üzerine yaptığı dua, insanlığa yol gösteriyor.
Abdullah Doğan - 15.12.2018
Çin'deki Robot Yarışmasında "Hafızlar" da Yarışacak
ABDULLAH DOĞAN - Konya'da yaşayan yaşları 10 ila 12 arasındaki 11 hafızlık öğrencisi kız, Çin'de düzenlenen 2018 Dünya Robot Yarışması'nda hünerlerini sergileyecek.
Abdullah Doğan - 04.12.2018
Kayıp Dağcıyı "Gitme" Diye Uyarmış
ABDULLAH DOĞAN - Niğde'nin Çamardı ilçesinde, Aladağlar'da tırmanış yaparken çığ altında kalan Mustafa Kemal Karakoç'un, iki hafta önce tırmanış için plan yaptığı öğrenildi.
Abdullah Doğan - 29.11.2018
Gönüllü Doktorlardan İdlib ve Afrin'e Sağlık Hizmeti
ABDULLAH DOĞAN - AID Konya Sağlık ve Tıbbi Yardım Derneği gönüllüleri, Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütü PYD/PKK'dan temizlenen Afrin ve İdlib'de sağlık taraması yapıyor.
Abdullah Doğan - 28.11.2018
Günün Her Saatinde Okumak İsteyenlere Hizmet Veriyor
ABDULLAH DOĞAN - Türkiye'de geçen yıl kullanıcı sayısında liderliği elinde bulunduran ve okurlarına 7 gün 24 saat hizmet veren Konya İl Halk Kütüphanesi'nde okurlar, günün her saatini okuyarak değerlendirebiliyor.
Abdullah Doğan - 15.11.2018
Mehmetçik'ten "Nefes Kesen" Tatbikat
ABDULLAH DOĞAN - Kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer saldırıların bertaraf edilmesiyle görevli Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) KBRN Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında yapılan tatbikat nefesleri kesti.
Abdullah Doğan - 12.11.2018
Öğrenciler, "Beslenme Dostu Projesi" Kapsamında Pedal Çevirdi
Okul müdürü Abdullah Doğan, etkinlikte yaptığı konuşmada, okul olarak 2017 - 2018 eğitim ve öğretim yılında temiz okul seçilerek beyaz bayrak aldıklarını belirtti.
Abdullah Doğan - 10.11.2018
İşitme ve Görme Engellinin "Film" Gibi Başarı Hikayesi
ABDULLAH DOĞAN - Konya'da, hayatını engellilerin eğitimine adayan Dr.
Abdullah Doğan - 01.11.2018
Beyşehirli Firmanın Hedefi Diş İmplantı Malzemeleri İhraç Etmek
ABDULLAH DOĞAN - Konya'nın Beyşehir ilçesinde av tüfeği üretimiyle adından söz ettiren Huğlu Mahallesi'nde kurulu bir firma, ürettiği implant cerrahisinde kullanılan malzemeleri yurt dışına satmaya hazırlanıyor.
Abdullah Doğan - 24.10.2018
İhracata "Tuz" Dopingi
ABDULLAH DOĞAN - Tuzluluk oranı ile dünyadaki ender göllerden biri olan Tuz Gölü'nde hasadı yapılan on binlerce ton tuz, 50'yi aşkın ülkeye satılıyor.
Abdullah Doğan - 23.10.2018
Amerikalı Avcıların "Huğlu" Tüfeğine İlgisi Artıyor
ABDULLAH DOĞAN - Türkiye'nin av tüfeği üretiminde önemli yeri olan Beyşehir ilçesine bağlı Huğlu'da, mahallelinin bir araya gelerek kurduğu kooperatifte üretilen av tüfeğinin ihracatı her geçen yıl artıyor.
Abdullah Doğan - 11.10.2018
Yerli "Bomba Atarlar" Kışla Yolunda
ABDULLAH DOĞAN - Güvenlik güçlerinin bomba atar ihtiyacının karşılanması için Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından düzenlenen ihaleye katılan Konya'daki Akdaş Silah firması, Kara Kuvvetlerine 8 bin adet "AK40-GL" bomba atar yapacak.
Abdullah Doğan - 03.10.2018
Aselsan'ın Gözdeleri İçin "Geri Sayım" Başladı
ABDULLAH DOĞAN - ASELSAN ve Konya Savunma Sanayi AŞ ortaklığında Konya'da kurulacak tesiste, Türkiye'nin ihtiyacı olan savunma sistemleri imal edilecek.
Abdullah Doğan - 29.09.2018
Konya Mutfağının Vazgeçilmezi "Bamya Çorbası"
ABDULLAH DOĞAN - Selçuklu saraylarında gelişen ve Mevlevi geleneği ile yoğrulan Konya mutfağının vazgeçilmezlerinden "bamya çorbası", asırlardır başta düğün ve özel davetler olmak üzere sofraların olmazsa olmazları arasında yer alıyor.
Abdullah Doğan - 28.09.2018
Süt Üreticisi, Raftaki Ürünün Fiyatından Şikayetçi
ABDULLAH DOĞAN - Türkiye'nin et ve süt üretiminde liderliği elinde bulunduran Konya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, üreticilerden kaynaklanmayan aşırı fiyat artışından şikayetçi.
Abdullah Doğan - 26.09.2018
Obruklara Karşı "Az Su Tüketen Bitki" Önerisi
ABDULLAH DOĞAN - Konya'nın Karapınar ilçesinde son yıllarda sayısı artan obruklar bölgede yaşayan halkı endişelendiriyor.
Abdullah Doğan - 24.09.2018
Tüketilen Gıdanın Dna'ya "Net" Etkileri Tespit Edildi
ABDULLAH DOĞAN - Konya'da, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Öğretim Üyesi Prof.
Abdullah Doğan - 14.09.2018
Anadolu'nun İlk Üniversiteleri: Selçuklu Medreseleri
ABDULLAH DOĞAN - Konya başta olmak üzere çok sayıda kentte 1925'e kadar faaliyetini sürdüren 9 asırlık Anadolu Selçuklu medreseleri; eğitim olanakları, burs, barınma ve öğrenci seçme metoduyla modern öğretime ilham veriyor.
Abdullah Doğan - 31.08.2018
Ömer Ali Şahiner, Milli Formaya Talip
ABDULLAH DOĞAN - Spor Toto Süper Lig takımlarından Atiker Konyaspor'un oyuncusu Ömer Ali Şahiner, ligin ilk 3 haftasındaki başarılı performansını, milli formayla da sergilemeyi hedefliyor.
Abdullah Doğan - 28.08.2018
Atık Kağıtla Ayda 13 Bin Ağacın Kesilmesi Önleniyor
ABDULLAH DOĞAN - Konya'da, Selçuklu Belediyesinin yürüttüğü proje ile ayda 800 ton atık kağıt geri dönüşüme kazandırılarak 13 bin 600 ağacın kesilmesi önleniyor.
Abdullah Doğan - 17.08.2018
Alman Patronundan Etkilenerek 8 Cami Yaptırdı
ABDULLAH DOĞAN - Almanya'da bir fabrikada uygun olmayan ortamda ibadet ederken Alman patronunun "Sizin için bir mescit yaptıralım, namazınızı temiz bir yerde kılın" sözünden etkilenen Derviş Özçoban, emekli olup Türkiye'ye döndükten sonra memleketi Konya'da 8 cami yaptırdı.
Abdullah Doğan - 14.08.2018
Kale'de Sportif ve Kültürel Etkinlikler Düzenlendi
Malatya Gençlik Merkezleri Koordinatör Şube Müdürü Abdullah Doğan da, AA muhabirine yaptığı açıklamada, amaçlarının aile bilincini geliştirmek ve o ortamda başarıyı ve ahlaklı öğrenciler yetiştirmek olduğunu söyledi.
Abdullah Doğan - 09.08.2018
Çatalhöyük'te Yeni Keşiflere Kapı Aralanacak
ABDULLAH DOĞAN - Konya'nın Çumra ilçesinde, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'nde yer alan Neolitik Çağ yerleşim yeri Çatalhöyük'te doğu höyükte yeni keşiflere kapı aralanacak.
Abdullah Doğan - 01.08.2018
Eşrefoğlu Camisi İçin "Unesco" Çalışmalarında Sona Gelindi
ABDULLAH DOĞAN - Beyşehir ilçesindeki tarihi Eşrefoğlu Cami ve Külliyesi'nin, UNESCO'nun Dünya Miras Geçici Listesi'nden kalıcı listeye girmesi yönünde yürütülen çalışmaların tamamlanmak üzere olduğu bildirildi.
Abdullah Doğan - 24.07.2018
Ovadaki 66 Futbol Sahası Büyüklüğündeki Çember Tarlaların Sırrı
ABDULLAH DOĞAN - Türkiye'nin hububat üretiminin önemli bölümünün karşılandığı Konya'daki TİGEM Gözlü Tarım İşletmesi Müdürlüğünün 288 bin dekar arazisi içindeki 492 dekarlık 8 dairesel tarla, devasa geometrik desenleriyle ilgi çekiyor.
Abdullah Doğan - 18.07.2018
Hububatta Rekolte Yüz Güldürüyor
ABDULLAH DOĞAN - Türkiye'nin tahıl ambarı Konya'da hububat hasadı devam ediyor.
Abdullah Doğan - 15.07.2018
İsmi Gibi Vatan Konusunda Fırat Nehri Gibi Coşardı" - Konya
ABDULLAH DOĞAN - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde Genelkurmay Başkanlığı önündeki çatışmada, 281 mermi sıkıp darbecilere geçit vermeyen şehit polis memuru Fırat Bulut'un Konya'daki ailesi, hüznü ve gururu aynı anda yaşıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Abdullah Doğan Haberleri | Abdullah Doğan Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Abdullah Doğan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Abdullah Doğan kimdir, hayatı ve biyografisi. Yartu ile Veriler Yurt İçinde Kalacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.06.2021 20:59:16. #1.13#

title