Abdullah Avcı: Şampiyon Olacağımıza İnanarak Devam Ediyoruz

Spor Toto Süper Lig'in 28'inci haftasında deplasmanda Beşiktaş'a 2-1 mağlup olan Medipol Başakşehir'de teknik direktör Abdullah Avcı, şampiyonluğa olan inancının devam ettiğini söyledi.

Abdullah Avcı: Şampiyon Olacağımıza İnanarak Devam Ediyoruz

Spor Toto Süper Lig'in 28'inci haftasında deplasmanda Beşiktaş'a 2-1 mağlup olan Medipol Başakşehir'de teknik direktör Abdullah Avcı, şampiyonluğa olan inancının devam ettiğini söyledi.


Hayatını kaybeden Can Bartu'ya Allah'tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Avcı, "Türk spor ailesinin ve Fenerbahçe ailesinin önemli kişilerinden Can Bartu'yu kaybettik. Bazen skorlar, oyunlar konuşulur ama kahramanlar asla unutulmaz. Can Bartu da bunlardan birisiydi. Özellikle 'Sinyor' lakabının içini iyi dolduran bir isimdi. Fenerbahçe ve Türk futbolunun başı sağ olsun" ifadelerini kullandı.


"CEBİMİZ DOLU"


Beşiktaş'ın kendi sahasında baskılı başlayacağını bildiklerini dile getiren Avcı, "Bunu maçtan önce de konuştuk. Bu baskıyı kırma ve topa sahip olma organizasyonunu gol yiyene kadar iyi oynadık. Attığımız golden sonra girdiğimiz pozisyonlar da vardı. Duran topta çok gol atan bir takımdı Beşiktaş. Biz de birinci ve ikinci direk arasını çok boşalttık. Golle soyunma odasına girdiler ve ikinci yarıya moralli başladılar. İkinci yarı ilk 5 dakika baskıya cevap vermedik. 11 oyuncu ile topa sahip olduğunuzda oyuna genişlik vermeniz gerek. İkinci yarı bunda daralmalar oldu. Oyunu doğru oynarsan skora gidersin. Beşiktaş'ın adam adama ve şiddetli baskısı vardı. Beşiktaş sürekli devreye girdi. Kenar ortalar sonucu Burak'ın pozisyon almasında gol yedik. İkinci golden sonra oyundan vazgeçtik. Bu doğru değil. Oyun organizasyonlarından vazgeçersen skoru alamazsın. Son bölümde biraz devreye girer gibi olduk. Rakip istekli ve arzuluydu. Biz ilk yarı doğru oyun oynadık ama ikinci yarı rakip bizi cezalandırdı. 6 hafta kaldı. Cebimiz dolu. Süreci en iyi şekilde kullanarak şampiyon olacağımıza inanarak devam ediyoruz" dedi.


"HAMLELER SONUÇ VERMEDİ"


İkinci yarıda Beşiktaş'ı hep oyun içinde tuttuklarını belirten deneyimli çalıştırıcı şöyle konuştu: "Bugün hamle yaptığımız oyuncular performans olarak geri dönüş yapmadı. Ama saha içinde bir sıkıntı vardı. Bunu bireysel olarak düşünmemiz gerekiyor. Normalde bizim kenar oyuncularımızın içeri girmez ama bugün iki, üç kere içeri girdi. Çok net pozisyonlar vermedik ama ikinci yarı Beşiktaş'ı hep oyun içinde tuttuk. Biz oynadığımız maçların hepsinde iyi oynamadık. Fenerbahçe maçında da oyundan düştüğümüz zamanlar vardı. Bu süreçler oyuncu için kolay değildir. Bugün 40 bin kişi takımı itiyor. Bu yardımcı güç. Zihinsel yorgunluk değil, oyundan, oyun gücünden vazgeçtik biz. 45 dakika bunu oynadık ama ikinci yarı olmadı. Bugün ilk yarı oyun bizdeydi ama ikinci yarı Beşiktaş'a verdik. En iddialı ve en avantajlı ekip biziz. Şampiyon olacağımıza da inanıyoruz."


"ÖNCELİKLE KİLİTLENDİĞİMİZ HEDEF ŞAMPİYONLUK"


Kendisiyle ilgili çıkan iddialara da yanıt veren Avcı, "Son 4-5 senedir adımın büyük kulüplerle anılması, yurt dışından takımlarla anılması ben ve ekibimin doğru işler yaptığını gösterir. Bugün oyunumuz keyif veriyorsa bizi mutlu eder. Bunlar bizi mutlu ediyor ve bizi geliştirmeye zorluyor. Öncelikle kilitlendiğimiz hedef şampiyonluk. Bunun peşinde koşuyoruz" diyerek sözlerini noktaladı.


GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:


Abdullah Avcı'nın açıklamaları

Kaynak: DHA