Abdullah Avcı Antrenörlerle Taktikleri Paylaştı

Abdullah Avcı Antrenörlerle Taktikleri Paylaştı

24.Uluslararası Pro-Lisans AntrenörGelişim Semineri ile Futbol Endüstrisi Forum ve Fuarı (FIFEX) üçüncü ve son gününde (10 Ocak) de önemli isimleri konuk etti.

Abdullah Avcı Antrenörlerle Taktikleri Paylaştı

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından organize edilen etkinlikler 3 gün boyunca antrenörleri, futbolcuları ve futbol endüstrisinin temsilcilerini ağırladı.

FIFEX'in üçüncü gününde, Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 'Futbolda veri analizinin karara etkisi' konulu sunumunda, Avrupa kupalarındaki karşılaşmalarından örnekler vererek antrenörlere doğru ve yanlışlar hakkında bilgi verdi.

ARDA TRANSFERİ KOLAY DEĞİL

Abdullah Avcı, Arda Turan transferiyle ilgili "Kolay transfer gibi durmuyor" dedi. Arda'nın kariyer planları süresince hep görüştüklerini söyleyen Avcı, "Arda için problem olacağını düşünmüyorum ancak Barcelona ayağı kolay bir ayak değil" yorumunda bulundu.

AVUSTURYA FUTBOL ANTRENÖRLERİ BİRLİĞİ'NDEN ÖNEMLİ MİSAFİR

Futbolu Geliştirme ve Oyunda Pozisyon konulu oturumda ise Avusturya Futbol Antrenörleri Birliği Spor Direktörü Willibald Ruttensteiner futbolun felsefesinden ve önemli taktik trendlerinden bahsetti.

YARALANMALARIN NASIL ÖNLENEBİLECEĞİ TARTIŞILDI

"Sakatlık Öncesi Önlemler ve Sonrası Fizik Tedavi" konulu panelde ise Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü'nden Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tülin Düger, Prof. Dr. Volga Bayrakcı Tunay ve Prof. Dr. Zafer Erden, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü'nden Yard. Doç. Dr. Serkan Usgu ile Technogym Bilimsel Araştırma ve İletişim Müdürü Prof. Dr. Silvano Zanuso konuştu.

Kaynak: Bültenler