Abdullah Atalar Haberleri

Abdullah Atalar haber, Abdullah Atalar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Abdullah Atalar - 25.11.2015
Tarihçi Prof. Dr. İnalcık'a "Avrasya Efsanesi" Ödülü
Tarihçilerin "Şeyhü'l-müverrihin" (Tarihçilerin Şeyhi) olarak adlandırdığı dünyaca ünlü tarihçi Prof. Dr.Halil İnalcık'a, Avrasya Akademisi tarafından "Avrasya Efsanesi" ödülü takdim edildi.
Abdullah Atalar - 18.11.2015
Savunma Sanayisinde İşbirliği
Bilkent U¨niversitesi Rekto¨ru¨ Abdullah Atalar, üniversitede düzenlenen törende yaptığı konuşmada, en iyi eğitimin hocaların ders vermesiyle değil, öğrencilerin proje yapmasıyla gerçekleştirildiğini söyledi.
Abdullah Atalar - 7.9.2015
Ünlü Tarihçi İnalcık, 100. Yaşını Kutladı
Hayatında belirlediği en önemli hedefi gerçekleştirdiğini dile getiren İnalcık, "Hedefim, Türklerin tarihini bir yabancı değil, bir Türk gözüyle yazmak, ömrümü bu amaca hasrettim. Ana kaynağım arşiv belgeleri oldu. Bu sayede objektif bir tarih yazdığıma inanıyorum" dedi.  Osmanlı tarihinin özeti olan "The Ottoman Empire-The Classical Age" adlı kitabının sadece Türkiye'de değil, Balkanlar'da, Arap ülkelerinde ve Çin dahil birçok ülkede okutulduğunu ifade eden İnalcık, eserleri hakkında bilgi verdi.  ABD'de ikiz kulelerin yıkımından itibaren dünya tarihinin yeni bir döneme girdiğini anlatan İnalcık, "Dünyanın büyük askeri-ekonomik gücü ABD, bu darbe üzerine İslam'a savaş ilan etmiştir. Mücadele gittikçe derinleşerek bugün yıkıcı ve uzlaşmaz bir dereceye varmıştır. Türkiye, özellikle Türkiye Büyük Millet Meclisi, bu mücadeleye bir çözüm getirecek merkez olarak görünmektedir" diye konuştu.  Yakın tarihi öğrenciler yazıyor Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar da Halil İnalcık'ın Türkiye tarihi açısından çok önemli bir isim olduğunu belirtti.
Abdullah Atalar - 15.6.2015
Bilkent Üniversitesi 2015 Yılı Mezunlarını Uğurladı
Mezuniyet Töreninde konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Abdullah Atalar; Bilkent Üniversitesi'nin uluslararası başarılarından, mezun ve akademisyenlerin aldıkları bilim ödüllerinden bahsetti.
Abdullah Atalar - 30.4.2015
Ayşe Sabuncu Beyin Araştırma Merkezi Temel Atma Töreni
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Bilkent Üniversitesi Aysel Sabuncu Beyin Araştırmaları Merkezi'nin temel atma törenine katıldı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Daha sonra Beyin Araştırma Merkezi ile ilgili tanıtım filmi gösterildi. Bilkent Üniversitesi Siberpark'ta düzenlenen törene Bakan Işık'ın yanı sıra Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, hayırsever iş kadını Aysel Sabuncu ve diğer yetkililer katıldı.
Abdullah Atalar - 30.4.2015
Aysel Sabuncu Beyin Araştırmaları Merkezi'nin Temeli Atıldı
  "Beynin sırlarının bulunması için gayret edilecek Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar da merkezin binasının yapımına mali katkı sağlayan Aysel Sabuncu'ya teşekkür etti.
Abdullah Atalar - 30.4.2015
Türkiye'de Hükumet Sistemi Tartışmaları ve Başkanlık Modeli Sempozyumu
Türkiye'de başkanlık sistemi arayışlarının temelinde yatan en önemli gerekçelerin başında siyasi istikrar arayışı geliyor. Ülkemiz çok partili sisteme geçildiği dönemden beri sık sık siyasi istikrarsızlık krizlerine girmiştir. Bakınız bizim şu 12-13 yıllık iktidarının iki sihirli kavramı vardır; bunun birisi 'istikrar'dır, birisi 'güvendir'. Eğer bu istikrar olmamış olsaydı, bu güven olmamış olsaydı Türkiye gücünü bire üç katlayamazdı. Cumhurbaşkanı seçmekte, hükümet kurmakta zorlanılan hatta demokrasinin kesintiye uğradı dönemler yaşandı. Bu süreçte Türkiye, ağır bedeller ödedi." Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkanlık sistemi arayışlarıyla ilgili ifade edilen önemli gerekçelerden birinin de "başbakanların ve hükümetlerin programlarını uygularken güçlü bir bürokratik direnişle karşılaşmaları" olduğunu ifade ederek, özellikle koalisyon dönemlerinde karar mekanizmalarında atanmış bürokratların, seçilmiş siyasetçilerden daha etkin olduğu kanaatinin sıkça dile getirildiğini söyledi.  Erdoğan, "Bunu damdan düşen insan olarak konuşmak lazım. Bizden önce de damdan düşenler bunları gelip bize anlattılar. Benim bir şansım daha var, İstanbul gibi bir şehirde de belediye başkanlığı yapmış olmam, yerelde de neler getirdiğini, neler götürdüğünü... Merkezde de neler getirdiğini, götürdüğünü bizzat yaşadığım için bu konuları teoride kalan değil, teorik-pratik buluşmasını yaşayarak... Cumhurbaşkanı ve başbakanın farklı görüşlerde olması durumunda bürokrasideki atamalar ciddi sorun haline dönüştü, bunu da yaşadık. Bunun da ne getirip götürdüğünü bizzat yaşadım, gördüm. Temsil ve meşrutiyet krizine ilişkin bir diğer önemli gerekçe; Türkiye'de çok parçalı siyasi yapının istikrarsızlıkları körüklediği dönemdir. Başkanlık sistemi tartışmalarına temel oluşturan ve parlamenter hükümet sisteminin zaaflarını anlatan pek çok argüman da vardır" diye konuştu.  Sempozyumun açılışına Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, ASEM Başkanı Mehmet Akif Kireçci, bazı milletvekilleri, akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı.
Abdullah Atalar - 29.4.2015
Bu Merkez Beynin Şifrelerini Çözecek
Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, temeli 30 Nisan Perşembe günü Bilkent Cyberpark'ta düzenlenecek törenle atılacak Beyin Araştırma Merkezine, mali destek sağlayan hayırsever iş kadını Aysel Sabuncu'nun adının verileceğini bildirdi.
Abdullah Atalar - 28.4.2015
Beynin Şifrelerini Çözecek Merkez Kurulacak
Tıp, mühendislik, fizik, moleküler biyoloji ve psikoloji gibi alanlarda çalışma yürüten yerli ve yabancı bilim insanlarının görev yapacağı merkezde, özellikle beynin öğrenme yeteneği üzerinde araştırmalar yapılması, elde edilen sonuçların eğitim sisteminde yeni kapılar aralaması bekleniyor.  Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, temeli 30 Nisan Perşembe günü Bilkent Cyberpark'ta düzenlenecek törenle atılacak Beyin Araştırma Merkezine, mali destek sağlayan hayırsever iş kadını Aysel Sabuncu'nun adının verileceğini bildirdi.
Abdullah Atalar - 16.4.2015
Karayolları Trafik Güvenliği Haftası
Güvenli trafik tekniklerine ilişkin bilgilerin verildiği ve eğitici broşürlerin dağıtıldığı etkinlikte, atlı polis biriminin tanıtımı yapıldı.  Etkinliğe, Ankara Emniyet Müdürü Kadri Kartal ile Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar da katıldı.
Abdullah Atalar - 3.4.2015
Aso Başkanı Özdebir Açıklaması
Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar da eğitim sisteminin meraklı bireyler yetiştirmek üzerine kurulması gerektiğini belirtti.
Abdullah Atalar - 3.3.2015
Başarılı Türk Bilim İnsanları Listesi"
NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Güney, elektrik-elektronik mühendisliği alanındaki başarılı çalışmaları nedeniyle, 316'sı yurt içinden ve 42'si yurt dışından olmak üzere toplam 358 kişiden oluşan "Başarılı Türk Bilim İnsanları" listesinde yer aldı.  Türkiye'de vakıf üniversiteleri dikkate alındığında, listeye, Güney'in yanı sıra Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, Koç Üniversitesi Rektörü Prof.
Abdullah Atalar - 13.2.2015
Türksat ve Bilkent Üniversitesinden Ar-Ge'de İşbirliği
"Türksat, Türkiye'nin saygınlığını artıran bir kurum" Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, Türksat'ın, Türkiye'nin saygınlığını artıran önemli kurumlardan biri olduğunu ifade etti.
Abdullah Atalar - 13.2.2015
Türksat ve Bilkent Üniversitesi'nden Ar-Ge Projeleri İçin İşbirliği Protokolü
Türksat A.Ş. ve Bilkent Üniversitesi, Türksat tarafından üniversite bünyesinde kurulacak olan (Türksat-Lab) laboratuvarda, Türksat'ın faaliyet alanlarında Araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) projeleri yapmak üzere işbirliği protokolü imzalandı. İşbirliği protokol töreni, Bilkent Üniversitesi Rektörlük Binası 409 nolu salonda Türksat A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Ensar Gül ve Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Abdullah Atalar - 13.2.2015
Türksat ve Bilkent Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü
Türksat ve Bilkent Üniversitesi, Türksat tarafından üniversite bünyesinde kurulacak olan TürksatLab'da Türksat'ın faaliyet alanlarında AR-GE projeleri yapmak üzere işbirliği protokolü imzaladı. Bilkent Üniversitesi Rektörlük Binası 409 nolu salonda düzenlenen imza törenine Türksat A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Ensar Gül, Türksat üst düzey yetkilileri ile Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, rektör yardımcıları, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.
Abdullah Atalar - 21.1.2015
Hayırseverden Sağlık Yatırımlarına Destek
Törende ayrıca, Bilkent Üniversitesi'ne yapılacak "Beyin Araştırmaları Merkezi" için de bağışta bulunacak Sabuncu ile Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar arasında da protokol imzalandı.
Abdullah Atalar - 23.12.2014
Türkiye'nin İlk Çip Fabrikasının Temeli Atıldı
Törene, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Canpolat, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar ve davetliler katıldı.
Abdullah Atalar - 8.12.2014
Defne Halman Cenazede Babasına Ait 'Ölüm Yılım' Şiirini Okudu
Bilkent Üniversitesi Konferans Salonu’ndaki törene; Halman’ın kızı Defne Halman, Demokratik Sol Parti (DSP) eski Genel Başkanı Rahşan Ecevit, eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Bilkent Üniversitesi Rektörü Abdullah Atalar, Prof.
Abdullah Atalar - 11.10.2014
Tunus Yüksek Öğretim Bakanı Cyberpark'ta
Bilkent Cyberpark, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Rektörü Abdullah Atalar ile birlikte Tunus Yüksek Öğretim Bakanı Tawfik Jelassi ve beraberindeki heyeti ağırladı.
Abdullah Atalar - 18.6.2014
Ticareti Kolaylaştırma ve Uygulamalı Dış Ticaret Çalıştayı
Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar da kamu-üniversite işbirliğini güçlendirerek ülke politikalarına yön verebilecek bilimsel araştırma ve çalışmalar yapmanın önemine dikkati çekerek, Bilkent Üniversitesi'nin Türkiye'de üniversiteler arasında araştırma yarışmaları başlatan ilk üniversite olduğunu söyledi.
Abdullah Atalar - 17.6.2014
Ticareti Kolaylaştırma ve Uygulamalı Dış Ticaret Çalıştayı
Çalıştayın açılış konuşmaları, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız ile Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar tarafından yapılacak.
Abdullah Atalar - 17.6.2014
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve Bilkent Üniversitesi İşbirliği ile "Ticareti Kolaylaştırma ve...
Açıklamada şöyle denildi: "Açılış konuşmalarını Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız ile İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar yapacakları çalıştaya ayrıca, Dünya Ticaret Enstitüsü'nden Joseph Francois, IFO Institute & University of Munich'ten Gabriel Felbermayr, University of Oxford'dan Beata Javorcık, Dünya Bankası'ndan Jose Guilherme Reıs, Bilkent Üniversitesi'nden Doç.
Abdullah Atalar - 13.6.2014
Üniversite Öğrencilerinin Projeleri Sergilendi
Sergiyi gezen EMO Başkanı Hüseyin Yeşil ile Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar da mühendis adaylarıyla deneyimlerini paylaştı.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Abdullah Atalar Haberleri | Abdullah Atalar Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Abdullah Atalar haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Abdullah Atalar kimdir, hayatı ve biyografisi. İstanbul Erzurumlular Vakfında Hadi Atalar Yeniden Başkan Seçildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 19:17:57. #1.15#
title