ABDÜLKADİR AKSU HABERLERİ

Abdülkadir Aksu Haberleri

Abdülkadir Aksu haber, Abdülkadir Aksu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Abdülkadir Aksu 23.3.2017
Elazığ'da "Vefa Buluşması"
Programa, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve partililer katıldı.
Abdülkadir Aksu 14.3.2017
Musa Anter Cinayeti Davası
Anter'in Diyarbakır'a davet edilmesi, sonrasında öldürülmesi sürecine yönelik bilgisinin olmadığını ifade eden Aksu, Mahkeme Başkanının, "Musa Anter'in Diyarbakır'da festivale geldiğinde ona eşlik edenler arasında olup olmadığına" yönelik sorusunu şöyle yanıtladı: "Bir dönem Diyarbakır Belediyesinde çalıştım. Büyükşehir statüsüne geçince de Sur Belediyesinde çalışmaya başladım. O dönem iş yerine sadece maaşımı almak için gidiyordum. Onun dışında gitmiyordum. Hatıra binaen belediyede çalıştım, hangi yıllar arasında çalıştığımı ise hatırlamıyorum. Geçmişim araştırılsın Musa Anter'e koruma yapacak ya da ona eşlik edecek bir konumda değildim. İddia edildiği gibi Anter Diyarbakır'a geldiğinde ona eşlik eden ben değilim. Benimle aynı ismi taşıyan çok sayıda kişi var." Eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun kuzeni olduğunu bildiren Aksu, Sur Belediyesinde görevli olduğu sırada, görevlendirmeyle bir dönem Başbakanlıkta da çalıştığını kaydetti.
Abdülkadir Aksu: Içişleri Bakanı Soylu: (1)Abdülkadir Aksu 2.3.2017
Abdülkadir Aksu 2.3.2017
İçişleri Bakanı Soylu: (1)
103. Dönem Kaymakamlık Kursu'nu bitirenlerin görev yerlerinin belirleneceği Gölbaşı'ndaki Vali Galip Demirel Vilayetler Evi'nde düzenlenen törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski bakanlardan Vecdi Gönül ve Abdülkadir Aksu, İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok'u yanı sıra kaymakamların aileleri katıldı.
Abdülkadir Aksu 20.1.2017
Dink Davasında 51 İsim Tanık Olarak Dinlenecek
"Beşir Atalay ve Abdülkadir Aksu'nun dinlenmesi talebi daha sonra değerlendirilecek" Mahkeme ayrıca davanın sanıklarından eski İstanbul İl Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın avukatının eski İçişleri Bakanları Abdülkadir Aksu, Beşir Atalay ile eski İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin'in tanık olarak dinlenmesine ilişkin talebinin ise daha sonra değerlendirilmesini kararlaştırdı.
Abdülkadir Aksu: İçişleri Bakanı Soylu: (1)Abdülkadir Aksu 27.12.2016
Abdülkadir Aksu 19.12.2016
Dha İstanbul Bülteni - 4
HRANT DİNK CİNAYETİNDE KAMU GÖREVLİLERİNİN İHMALİ DAVASI...Haber: Özden ATİK / İstanbul,DHAAgos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetine ilişkin kamu görevlilerinin yargılandığı 2'si tutuklu 35 sanıklı davaya devam edildi.
Abdülkadir Aksu 19.12.2016
Hrant Dink Cinayetinde Kamu Görevlilerinin İhmali Davası...
AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetine ilişkin kamu görevlilerinin yargılandığı 2'si tutuklu 35 sanıklı davaya devam edildi.
Abdülkadir Aksu 19.12.2016
Hrant Dink Cinayetinde Kamu Görevlilerinin İhmali Davası...
Haber: Özden ATİK / İstanbul,DHAAgos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetine ilişkin kamu görevlilerinin yargılandığı 2'si tutuklu 35 sanıklı davaya devam edildi.
Abdülkadir Aksu: Katar Milli Günü ResepsiyonuAbdülkadir Aksu 13.12.2016
Abdülkadir Aksu: Katar Milli Günü ResepsiyonuAbdülkadir Aksu 13.12.2016
Abdülkadir Aksu 2.12.2016
Dha İstanbul Bülteni - 4
1- "FUTBOLDA ŞİKE KUMPASI" İDDİANAMESİ: İLK KUMPAS AZİZ YILDIRIM'A...1 numaralı şüphelinin Fettullah Gülen olduğu iddianamede, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yönetici Şekip Mosturoğlu, Beşiktaş'ın eski yöneticisi Serdal Adalı, Teknik direktörler Rıza Çalımbay, Yılmaz Vural ile...
Abdülkadir Aksu 2.12.2016
Hrant Dink Cinayeti Davası
Zamanında meslek etiği nedeniyle dile getirmediği bir hususu, ilk tahliye talebi sırasında aktardığını ve "Cinayet sonrasında yaptığım bildirim kayıtlarını silmemi isteyenler değil, kayıtları silmeyeceğini söyleyen ben cinayetten sorumlu tutuluyorum. Hiç bir işlem yapmamış olanların sorumlu tutulmamalarının dikkate alınması gerekir." ifadesi nedeniyle Cerrah'ı telaşlandırdığını öne süren Akyürek, Dink'e yönelik eylem bilgisine ait evrakın imhası ile ilgili bizzat yaşadığını belirttiği hususu şöyle anlattı: "İddianame, Trabzon'daki istihbari bilginin eksik şekilde İstanbul'a ulaştırıldığı şeklinde kurgulanmıştır. Bilginin Engin Dinç'in üst yazısı bulunan F4 raporundan farklı olduğunu ben de cinayet sonrası öğrendim. Ancak eksik ve yanlış anlaşılacak bir içerikte değildir. Soruşturmalar sırasında bu farkı öğrendim. İstanbul'dan Ankara'ya döndükten sonra cinayet sonrası Vedat Yavuz, Coşkun Çakar ve Ali Fuat Yılmazer İstihbarat Daire Başkanlığındaki odamdayken Cerrah beni aradı ve Trabzon'dan İstanbul'a gönderilen 17 Şubat tarihli, eylem bilgisi içeren evrakın imha edilmesini istedi. Cümle olarak aklımda, 'Ramazan, Trabzon'un İstanbul'a gönderdiği evrak varmış, onu imha ediyorsun kardeşim.' dedi. Ben de 'Kesinlikle böyle bir şey yapılamayacağını, teklif dahi edilmemesi gerektiğini' söyledim. Ona rağmen kendisi, 'inat etmememi, başkanın bunu yapabileceğini, bunu yapmanın şart olduğunu, yoksa evrakın hepimizi yakacağını' ısrarlı bir şekilde tekrarladı. Akıl sağlığım yerinde. Ben, 'asla olmaz' deyince hoşlanmadı sözlerimden ve oldukça sinirlendi. Mahkemede de sinirlenmişti. Aynı gün istihbarat hattından ikince kez yaptığımız görüşmede YİE konusu görüşüldü. 'Hemen İstanbul'a gelmemi, işin içinde Trabzon'daki YİE'nin olduğunu' da söyledi. Ben de Erhan Tuncel'in cinayet sonrası tutumunu anlattım. 'Müdahil olmasının doğru olmayacağını, bu aşamadan sonra İstanbul'a asla tekrar gelmeyeceğimi, başkanlık olarak yazı taleplerini, kim suç işlemişse hesabı vermesi gerektiğini, ne yaparsa takdirin kendisinde olduğunu, cinayetin tedbir alınmadan işlendiğini' ifade ettim. Oldukça rahatsız oldu ve kızdı. Bu görüşmeye birlikte olduğum müdürler de şahit olmuştur." "İçişleri Bakanı Aksu beni aradı" Bu görüşmesinden sonra İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun kendisini arayarak, "İstanbul'a gidip emniyet müdürüyle görüşmesini istediğini ve bakana, 'Tekrar gitmek istemediği, yüz yüze konuşmaları gerektiğini' söylediğini" belirten Akyürek, "Müsait olmadığını belirtti.
Abdülkadir Aksu 2.12.2016
Hrant Dink Davası'nda Akyürek "Cerrah Evrakı İmha Etmemiz Gerektiğini Söyledi"
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetine ilişkin kamu görevlilerinin yargılandığı davada savunma yapan eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, cinayette herhangi bir ihmailinin olmadığını ileri sürerek, İstanbul Emniyet Müdür Celalettin Cerrah'ın, kendisinde...
Abdülkadir Aksu 4.11.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım, Korkut Özal'ın Cenaze Törenine Katıldı (4)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın kardeşi, eski bakanlardan Korkut Özal'ın cenaze törenine katıldı.
Abdülkadir Aksu: Dha İstanbul Bülteni -4Abdülkadir Aksu 4.11.2016
Abdülkadir Aksu 2.11.2016
Uluslararası Diyarbakır Sempozyumu" Başladı
Törene AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu ve eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.
Abdülkadir Aksu 29.10.2016
Yenimahalle'de Milli Duygular Sanatla Harmanlandı
Yenimahallelilerin yoğun ilgi gösterdiği konserde Yavaşca'yı Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Eski Ankara Valisi Saffet Arıkan Bedük, Maliye Bakanlığı Müsteşarı Hasan Basri Aktan, eski milletvekilleri, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu ve belediye meclis üyeleri de yalnız bırakmadı.
Abdülkadir Aksu: Aksu'dan Vali Aksoy'a ZiyaretAbdülkadir Aksu 20.10.2016
Abdülkadir Aksu 22.9.2016
Abdülkadir Aksu Kendi Adını Taşıyan Lisenin Açılışını Yaptı
Esenyurt’ta eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun isminin verildiği 32 derslikli "Abdülkadir Aksu Anadolu Lisesi"nin resmi açılışı yapıldı.
Abdülkadir Aksu 31.5.2016
101. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni (2)
Törene, eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ve kaymakamların aileleri katıldı.
Abdülkadir Aksu: Yankı Dergisinin 45. YılıAbdülkadir Aksu 22.5.2016
Abdülkadir Aksu 21.5.2016
Yankı Dergisinin 45. Yılı
Konuşmanın ardından, İstanbul Valisi Vasip Şahin, eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Kazakistan Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa, Doç.
Şu an buradasınız: Abdülkadir Aksu Haberleri | Abdülkadir Aksu Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Abdülkadir Aksu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Abdülkadir Aksu kimdir, hayatı ve biyografisi. TRT Spikeri Fulin Arıkan, Eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun Gelini Oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 23:44:22. #1.14#
title