ABDULHAKİM YÜCE HABERLERİ

Abdulhakim Yüce Haberleri

Abdulhakim Yüce haber, Abdulhakim Yüce son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Abdulhakim Yüce - 25.4.2018
Dha Yurt Bülteni - 1
Görüntü Dökümü: ------------------------ -Soysal'ın çalıştığı işyerinden görüntü -Temizlik yapmasından görüntüler -Necat Soysal ile röportaj -Soysal'ın yürümesi ve dinlenmesi -Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Burak EMEK/DİYARBAKIR, GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ ======================================== Nusaybin'de mayınlı bölgeden gelen domuz sürüleri, ekili alanlara zarar verdi  Mardin'in Nusaybin ilçesinde, sınır bölgelerindeki hububat ekili tarlalara musalat olan domuz sürüsü, ekinlere büyük zarar verdi. Hayvan hakları nedeniyle çaresiz kalan çiftçiler, yardım istedikleri jandarma karakolundan yardım istedi. Yolbilen köyünde yaşayan çiftçilerden  Hayrettin İpekten, "Jandarma karakoluna gittik. Bu domuzları ya siz halledin, yada bize izin verin, biz halledelim dedim ama izin vermediler" dedi.  Nusaybin'e bağlı Yolbilen köyünde, yağmurların yeterli olmaması nedeniyle binlerce liraya kurdukları sistemle suladıkları hububat ekili tarlalara, aç kalan domuz sürüsü dadandı. Türkiye ile Suriye arasındaki mayınla bölgede yuva yapan ve akşam saatlerinde buradan çıkarak ekili tarlalara giren domuz sürüsü, sabah saatlerinde de yine mayınla alandaki yuvalarına geri dönüyor. Hayvan hakları nedeniyle domuzlara zarar veremeyen çiftçiler, jandarma karakolundan yardım istediklerini ancak bu girişimlerinin sonuçsuz kaldığını söyledi.  Yolbilen köyünde çiftçilikle uğraşan 5 çocuk babası Hayrettin İpekten, 55 dönümlük tarlasına buğday ektiğini belirterek, "Bu yıl kurak geçti. Buğday olmadığı için binlerce liraya kurduğumuz sulama sistemiyle tarlamızı suladık ve ekinimizi kurtardık. Ama bu kez de dağda aç kalan domuz sürüleri tarlamıza dadandı. Bir gün benim, diğer gün komşularımızın tarlalarına giriyor bu domuz sürüleri. Karakola gittim, tabura gittim. Bu domuzları ya siz halledin, yada bize izin verin biz halledelim ama izin vermediler. Beş çocuk babasıyım. Borçlarım var. Kaymakama sesleniyorum; Maddi açıdan bir şey istemiyorum. Tarlalarımızın zarar görmesini önlemenizi istiyorum. Tarlalara dadanan bu domuzların yakalanarak çiftliklerde beslenmesini istiyoruz. Hayvan hakları varsı, insan hakları yok mu? Bizim çocuklarımız ne yiyecek? Hırsızlık mı yapsın? Karakola gittim izin vermediler, ziraat dairesine de gittim, oradan da bir sonuç alamadım. Oradaki müdür bana, 'bir domuzu vurursan, 1000 lira para ceza ödersin' dedi. Elimdeki bütün paramı gübreye verdim. 55 dönümlük tarlamdan 30 dönümü domuzların istilasına uğradı. Devlet bize yardım etse, tarlamın geri kalanını belki kurtarırım. Domuzlar Türkiye ile Suriye arasındaki mayınla bölgede yaşıyor. Biz Suriye vatandaşı değiliz. Burada doğduk, burada yaşıyoruz" dedi.  Yolbilen köyündeki çiftçilerden Abdulhakim Yüce de, domuzlar yüzünden tarım yapamaz hale geldiklerini belirterek, şöyle konuştu: "Mayınlı sahadan gelen domuzlar, bizim bu bölgenin arazilerine çok büyük zararlar veriyor.
Abdulhakim Yüce - 24.4.2018
Nusaybin'de Mayınlı Bölgeden Gelen Domuz Sürüleri, Ekili Alanlara Zarar Verdi
Yolbilen köyündeki çiftçilerden Abdulhakim Yüce de, domuzlar yüzünden tarım yapamaz hale geldiklerini belirterek, şöyle konuştu: "Mayınlı sahadan gelen domuzlar, bizim bu bölgenin arazilerine çok büyük zararlar veriyor.
Abdulhakim Yüce - 24.4.2018
Dha Yurt Bülteni-16
Haber-Kamera: Dilara ERDİNÇ / KÜÇÜKKUYU(Çanakkale), ==================================== Nusaybin'de mayınlı bölgeden gelen domuz sürüleri, ekili alanlara zarar verdi  MARDİN'in Nusaybin ilçesinde, sınır bölgelerindeki hububat ekili tarlalara musalat olan domuz sürüsü, ekinlere büyük zarar verdi. Hayvan hakları nedeniyle çaresiz kalan çiftçiler, yardım istedikleri jandarma karakolundan yardım istedi. Yolbilen köyünde yaşayan çiftçilerden  Hayrettin İpekten, "Jandarma karakoluna gittik. Bu domuzları ya siz halledin, yada bize izin verin, biz halledelim dedim ama izin vermediler" dedi.  Nusaybin'e bağlı Yolbilen köyünde, yağmurların yeterli olmaması nedeniyle binlerce liraya kurdukları sistemle suladıkları hububat ekili tarlalara, aç kalan domuz sürüsü dadandı. Türkiye ile Suriye arasındaki mayınla bölgede yuva yapan ve akşam saatlerinde buradan çıkarak ekili tarlalara giren domuz sürüsü, sabah saatlerinde de yine mayınla alandaki yuvalarına geri dönüyor. Hayvan hakları nedeniyle domuzlara zarar veremeyen çiftçiler, jandarma karakolundan yardım istediklerini ancak bu girişimlerinin sonuçsuz kaldığını söyledi.  Yolbilen köyünde çiftçilikle uğraşan 5 çocuk babası Hayrettin İpekten, 55 dönümlük tarlasına buğday ektiğini belirterek, "Bu yıl kurak geçti. Buğday olmadığı için binlerce liraya kurduğumuz sulama sistemiyle tarlamızı suladık ve ekinimizi kurtardık. Ama bu kez de dağda aç kalan domuz sürüleri tarlamıza dadandı. Bir gün benim, diğer gün komşularımızın tarlalarına giriyor bu domuz sürüleri. Karakola gittim, tabura gittim. Bu domuzları ya siz halledin, yada bize izin verin biz halledelim ama izin vermediler. Beş çocuk babasıyım. Borçlarım var. Kaymakama sesleniyorum; Maddi açıdan bir şey istemiyorum. Tarlalarımızın zarar görmesini önlemenizi istiyorum. Tarlalara dadanan bu domuzların yakalanarak çiftliklerde beslenmesini istiyoruz. Hayvan hakları varsı, insan hakları yok mu? Bizim çocuklarımız ne yiyecek? Hırsızlık mı yapsın? Karakola gittim izin vermediler, ziraat dairesine de gittim, oradan da bir sonuç alamadım. Oradaki müdür bana, 'bir domuzu vurursan, 1000 lira para ceza ödersin' dedi. Elimdeki bütün paramı gübreye verdim. 55 dönümlük tarlamdan 30 dönümü domuzların istilasına uğradı. Devlet bize yardım etse, tarlamın geri kalanını belki kurtarırım. Domuzlar Türkiye ile Suriye arasındaki mayınla bölgede yaşıyor. Biz Suriye vatandaşı değiliz. Burada doğduk, burada yaşıyoruz" dedi.  Yolbilen köyündeki çiftçilerden Abdulhakim Yüce de, domuzlar yüzünden tarım yapamaz hale geldiklerini belirterek, şöyle konuştu: "Mayınlı sahadan gelen domuzlar, bizim bu bölgenin arazilerine çok büyük zararlar veriyor.
Abdulhakim Yüce - 24.4.2018
Nusaybin'de Mayınlı Bölgeden Gelen Domuz Sürüleri, Ekili Alanlara Zarar Verdi
Yolbilen köyündeki çiftçilerden Abdulhakim Yüce de, domuzlar yüzünden tarım yapamaz hale geldiklerini belirterek, şöyle konuştu: "Mayınlı sahadan gelen domuzlar, bizim bu bölgenin arazilerine çok büyük zararlar veriyor.
Abdulhakim Yüce - 14.10.2015
Yyü'de "Örnek Kişilikler" Paneli
Van'ın da eğitim sisteminde buna benzer bir yöntemin uygulanabileceğini belirten Battal, şöyle devam etti: "Aslında en büyük eksiklerimizden biri bu. Yaşadığımız şehri tanıyor muyuz? O şehirde, geçmişinde olan insanları, kültürünü, tarihini, gezilmesi gerekli noktalarını sorduğumuzda, gerçekten bilinmediğini görüyoruz. Bu bizim eksiğimiz. İşte bu panellerle, kısmen de olsa bu hakimiyet sağlanabilir. İstanbul'da, liselerde 'İstanbul' adlı mecburi bir ders konulmuş. Ben de bunun hakikaten mantıklı ve güzel bir ders olduğunu, olması gerekli bir şey olduğunu anladım. İl Milli Eğitim Müdürümüz ile görüşüp 'Van' adlı ortak bir ders kitabı yazmak suretiyle aynı dersi biz de burada rahatlıkla okutabiliriz. Dolayısıyla liseden mezun olan her çocuğumuz, bir aşamada mutlaka Van'ı, Van'ın önde gelen isimlerini, tarihe mal olan isimlerini, tarihini okumuş olacak." Battal'ın konuşmasının ardından moderatörlüğünü Doç. Dr. Menaf Turan'ın yaptığı panelde, Prof. Dr. Abdulhakim Yüce, Yrd.
Abdulhakim Yüce - 31.12.2013
Özel Sema Eğitim Kurumları'nda Veliler Arası Ödüllü Kitap Okuma Sınavı Yapıldı
Özel Sema Eğitim Kurumları tarafından velilere yönelik ödüllü kitap okuma yarışması düzenlendi. Prof. Dr. Abdulhakim Yüce’nin 'Bizim Yuvamız' adlı kitabından 50 sorulu sınava 100 veli katıldı ve dereceye girenler ödüllendirildi.
Abdulhakim Yüce - 28.4.2013
Alimler İcmaın Eğitim ve Sosyal Boyutlarını Konuştu
'İcma Kültürünün Oluşmasında İrfani Boyut' konulu bir sunum yapan Celal Bayar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulhakim Yüce de icmaın İslam toplumundaki birlik ve beraberliği sağlarken bir taraftan da bu birliği bozacak dış etkenleri engellediğini kaydetti.
Abdulhakim Yüce - 28.4.2013
İcma Sempozyumu'nda İkinci Oturuma Geçildi
Oturumda, Kahire Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seyfettin Abdülfettah 'İcmaın Kurumsallaşması' temalı bir sunum yapacak. Fas Sosyal Araştırmalar Merkezi Direktörü Prof. Dr. Semir Büdinar ise oturumda 'İcma Kültürünün Oluşmasında Değer Ölçüleri ve Terbiye Metotları konulu bir sunumla davetlilerle buluşacak. Celal Bayar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulhakim Yüce ise oturumda 'İcma Kültürünün Oluşmasında İrfani Boyut' konulu bir sunum yapacak.
Abdulhakim Yüce - 26.4.2013
İslam Alimleri İstanbul'da Buluşuyor
SEMPOZYUM PROGRAMI Sempozyumun program içeriği ise şu şekilde; 1 GÜN PRORAMI (27 NİSAN 2013) » Açılış ve Kur'ân-ı Kerîm » Açılış Konuşmaları Muhammed Yusuf Niyazi (Afganistan Hac ve Evkaf Baskani) Muhammed Saad Ebu Bekir (Nijerya Din İşleri Yüksek Kurulu Genel Başkanı) Prof. Dr. İsam Beşir (İslamî Araştırmalar Akademisi Başkanı/Sudan) Raşit Gannûşi (Tunus en-Nahda Hareketi Lideri/Tunus) Prof. Dr. Muhammed İmâra (Büyük Alimler Konseyi Üyesi/Mısır) Prof. Dr. Mehmet Görmez (Diyanet işleri Başkanı) Şeyh Seyf Süleyman el-Halîlî » Açılış Konferansı: Prof. Dr. Ali Cuma (Mısır Eski Müftüsü) 1.OTURUM: İCMANIN DİNDEKİ YERİ VE ÖNEMİ Oturum Başkanı: Prof. Dr. Ali Bardakoğlu (Diyanet İşleri Eski Başkanı) Dinin Temel Hüküm Kaynaklarından Biri Olarak İcma: Prof. Dr. İbrahim Kâfi Dönmez (İstanbul 29 Mayıs Üniv. Rektörü) Ümmetin İsmeti ve İcma: Prof. Dr. Muhammed Kemal İmam (İskenderiye Üniv. Hukuk Fak. Öğretim Üyesi/Mısır) Dinin İçinden Konuşmanın Meşruiyet Zemini: Prof. Dr. Yunus Apaydın (Erciyes Üniv. İlâhiyat Fak. Öğretim Üyesi) 2. OTURUM: SAHABE İCMAININ DİNİN DOĞRU ANLAŞILIP YAŞANMASINDAKİ YERİ VE ÖNEMİ Oturum Başkanı: Prof. Dr. Hamza Aktan (Din İşleri Yüksek Kurulu Eski Başkanı) Dini ve Dini Temsil Eden Kaynakları Tanımlayıcı Bir Yöntem Olarak Sahabe İcmaı: Prof. Dr. Talip Türcan (Süleyman Demirel Üniv. İlahiyat Fak. Dekanı) Hz. Ömer Dönemi Şura ve İcma Uygulamaları: Prof. Dr. Beşir Gözübenli (Atatürk Üniv. İlahiyat Fak. Öğretim Üyesi) Raşit Hilafet Ve Raşit Toplum- Sahabe Döneminde Siyasi İcma: Prof. Dr. Muhammed Muhtar Şınkitî (Katar İslamî Araştırmalar Yüksek Okulu Öğretim Üyesi/Katar) 2. GÜN PROGRAMI (28 NİSAN 2013) 1.OTURUM: KAYNAK BİRLİĞİNDEN MEFKURE BİRLİĞİNE Oturum Başkanı: Prof. Dr. Suat Yıldırım (Fatih Üniv. İlahiyat Fak. Öğretim Üyesi) Günümüzde Kur'an'ın Ümmetin İcmaını Tesis Etmesi : Prof. Dr. Ahmed Abbadi (Fas Krallığı Alimler Akademisi Genel Direktörü) Kaynak Birliğinden Mefkûre Birliğine: Prof. Dr. Muhammed İmâra (Büyük Alimler Konseyi Üyesi/Mısır) 2. OTURUM: İCMANIN EĞİTİM VE SOSYAL BOYUTLARI Oturum Başkanı: Prof. Dr. Nadiye Mustafa (Kahire Üniv. İktisat Fak. Öğretim Üyesi) İcmaın Kurumsallaşması: Prof. Dr. Seyfettin Abdülfettah (Kahire Üniv. Öğretim Üyesi) İcma Kültürünün Oluşmasında Değer Ölçüleri ve Terbiye Metodları: Prof. Dr. Semir Bûdinar (Sosyal Araştırmalar Merkezi Direktörü/Fas) İcma Kültürünün Oluşmasında İrfanî Boyut: Prof. Dr. Abdulhakim Yüce (Celal Bayar Üniv.
Abdulhakim Yüce - 22.4.2013
Çakmak Beldesi'nde Kutlu Doğum Haftası Programı
Konuşmaların ardından, solandaki davetlilere Çakmak Belediyesi tarafından gül dağıtıldı ve Prof. Dr. Abdulhakim Yüce tarafından hazırlanan 'Efendimiz'in Bir Günü' adlı kitap hediye edildi.
Abdulhakim Yüce - 26.11.2012
'Devlet, Şiddet Konusunda Caydırıcı Her Türlü Tedbiri Almalı'
Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Kadın Platformu tarafından İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen 'Aile ve Şiddet' konulu II. Aile Konferansı sona erdi. Organizasyona 15 ülkeden 30 akademisyen, yazar ve araştırmacı katıldı. Konferansın son oturumu, Bahçeşehir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nilüfer Narlı'nın açılış konuşması ile başladı. Son oturumda 'Şiddetin Aile İçi Toplumsal Boyutu' konuşuldu. İsviçre'de 'Avrupa'da Barış İçin Dinler' Organizasyonu Başkanı Prof. Dr. Hans Ucko tarafından yönetilen oturumda İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi ve Bağımlılık Tedavisi Programı sorumlusu Prof. Dr. İlhan Yargıç, Erciyes Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Beylü Dikeçligil, Yard. Doç. Dr. Serap Kavas ve Moldova'dan Dr. Vladimir Anikin sırasıyla; 'Alkol-Madde Kullanımı, Aile Yapısına Etkileri ve Çözümler', 'Bütüncü Sosyolojiye Göre Aileyi ve Aile içi Şiddeti Yeniden Anlamlandırmak', 'Aile içi Şiddete Farklı Bakış: Türkiye'de Profesyonel Kadınlar' ve 'Aile içi Şiddete Karşı Sivil Toplum' konulu tebliğlerini sundu. Son oturumun ardından Prof. Dr. Abdulhakim Yüce, konferansın sonuç bildirgesini katılımcılar ile paylaştı.
Abdulhakim Yüce - 6.9.2012
YÖK'ten Dekan Atamaları
YÖK, 19. toplantısında Eğitim, Kadro, Mevzuat ve Vakıf Üniversiteleri Koordinasyon komisyonları raporlarının yanı sıra bazı gündem maddelerini karara bağladı. YÖK, 12 devlet üniversitesinin 20 fakültesine dekan ataması yaptı. YÖK'ten yapılan açıklamaya göre, atama yapılan fakülte ve dekanlar şöyle: Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi: Prof. Dr. İbrahim Güngör, Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi: Prof. Dr. Yıldıray Özbek, Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi: Prof. Dr. Nalan Gökoğlu, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi: Prof. Dr. Ayşe İlhan, Aksaray Üniversitesi Mühendislik Fakültesi: Prof. Dr. Kadir Yıldız, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi: Prof. Dr. Hüseyin Levent Akın, Celal Bayar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi: Prof. Dr. Abdulhakim Yüce, Cumhuriyet Üniversitesi Fen Fakültesi: Prof.
Abdulhakim Yüce - 6.9.2012
Yök'ten Dekan ve Rektör Atamaları
Yükseköğretim Genel Kurulu (YÖK), 12 devlet üniversitesinin çeşitli fakültelerine dekan ve 1 vakıf üniversitesine rektör ataması yaptı Yükseköğretim Genel Kurulu (YÖK), 12 devlet üniversitesinin çeşitli fakültelerine dekan ve 1 vakıf...
Abdulhakim Yüce - 6.9.2012
Yök, 20 Fakülteye Dekan Atadı
Yükseköğretim Genel Kurulu (YÖK), 20 fakülteye dekan atadı.
Abdulhakim Yüce - 31.3.2012
Kutlu Doğum Ayı Etkinlikleri Başlıyor
Türkiye'de ilk defa Konya'da düzenlenen ve bir ay sürmesi planlanan Hz.
Abdulhakim Yüce - 27.7.2011
Iğdır'da Eğitim Faaliyetleri
Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne bu yıl 200 yeni öğrenci alınacağı bildirildi. İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulhakim Yüce, yaptığı yazılı açıklamada, öğrencilerin Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesini tercih etmeleri halinde kentteki farklı kültürleri tanıyacağını ve geniş eğitim imkanlarına sahip olacağını belirtti.
Abdulhakim Yüce - 26.5.2011
Gençlik ve Eğitim Konferansı Büyük İlgi Gördü
Iğdır Üniversitesi ve Iğdır Müftülüğü'nün işbirliğiyle 'Gençlik ve Eğitim' konulu konferans büyük ilgi gördü. Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa, Iğdır Valisi Amir Çiçek, İl Emniyet Müdürü Selçuk Kızılay, Iğdır Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Abdulhakim Yüce, İl Müftüsü Cüneyt Kulas, öğretim görevlileri, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Abdulhakim Yüce - 22.5.2011
"Hz. Muhammed Efendimizi Anlamada Sahabe Modeli"
Polatlı ilçesinde, Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülhakim Yüce, "Hz. Muhammed Efendimizi (SAV) Anlamada Sahabe Modeli" konulu seminer verdi. Samanyolu Koleji Çok Amaçlı Salonunda gerçekleştirilen seminere, Polatlı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sinan Gündüz, Samanyolu Koleji Müdürü Salih Gökçe, NT Polatlı Şube Müdürü Eray Akdemir, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. NT Kitap Evi Polatlı Şubesinin düzenlediği seminerde Prof. Dr. Yüce, "Allah'ın insanlara verdiği nimetler saymakla bitmez ancak en büyük nimetlerin başında ise insanlığa rehber olarak gönderdiği Hz. Peygamber Efendimiz gelir. Hz. Muhammed'i anlamak ve onun hayatı hakkında bilgi sahibi olmak için öncelikle sahabelerin çok iyi anlaşılması gerekir" dedi. x Seminer sonunda Prof. Dr. Abdulhakim Yüce, kitaplarını imzaladı.
Abdulhakim Yüce - 5.5.2011
Prof. Dr. Ağırman: İlahiyatçılar Çok Çalışarak Donanımlı Hale Gelmeli
Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ağırman, "İlahiyatçı toplum içinde koruyucudur. Onun için ilahiyatçılar çok çalışarak donanımlı hale gelmelidir. " dedi. Iğdır Üniversitesi İlahiyat Kültür Sanat Topluluğu (İKSAT) tarafından, 'Çağdaş Dünyada Din Adamının Rolü' konulu konferans Iğdır Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Konferansa, Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ağırman, Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulhakim Yüce, öğretim görevlileri, davetli ve öğrenciler katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Abdulhakim Yüce Haberleri | Abdulhakim Yüce Kimdir - Haberler - Abdulhakim Yüce haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Abdulhakim Yüce kimdir, hayatı ve biyografisi. Dha Yurt Bülteni - 1.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 05:08:50. #1.15#
title