Abdi İpekçi Ödülü, Nedim Şener'e Verildi

Abdi İpekçi Ödülü, Nedim Şener'e Verildi

MİLLİYET Gazetesi'nin düzenlediği Abdi İpekçi Yılın Gazetecilik Ödülü'nü bu yıl 'Hrant Dink Cinayeti Dosyası' haberleriyle Nedim Şener kazandı.

Abdi İpekçi Ödülü, Nedim Şener'e Verildi

MİLLİYET Gazetesi'nin düzenlediği Abdi İpekçi Yılın Gazetecilik Ödülü'nü bu yıl 'Hrant Dink Cinayeti Dosyası' haberleriyle Nedim Şener kazandı. Fotoğraf dalında ise ödül, Hürriyet Daily News Gazetesi'nde yayımlanan 'İpekçi'de Göz Yaşartan Direniş' fotoğrafıyla Selahattin Sönmez'e verildi.

Oktay Ekşi'nin başkanlığında Deniz Bayrakdar, Doğan Heper, Sibel İpekçi, Hasan Bülent Kahraman, Sami Kohen, Güngör Mengi ve Haluk Şahin'in katılımıyla toplanan Seçiciler Kurulu, Nedim Şener'in 26 Haziran 2009 ile 21 Şubat 2010 tarihleri arasında Milliyet Gazetesi'nde yayımlanan 'Hrant Dink Cinayeti' haberlerini oy birliği ile ödüle değer gördü. Kurul bu haberleri, Türkiye'de ve dünyada yoğun ilgiyle izlenmesi, cesaret, tarafsızlık ilkesine bağlı kalınarak, derin ve ve kapsamlı bir araştırma yapılarak ve fikri takip ilkesinin önemli bir örneğini teşkil edecek şekilde kaleme alınarak verildiğini belirleyerek ödüllendirdi.

Seçiciler Kurulu fotoğraf dalında ise Selahattin Sönmez'in 23 Haziran 2009 tarihli Hürriyet Daily News Gazetesi'nde yayımlanan 'İpekçi'de Göz Yaşartan Direniş' haberinin fotoğraflarından birini, 'sosyal boyutları önemli yankılar uyandıran işçi direnişinin yalnız bir aşamasını değil, içerdiği dramatik boyutları da yansıttığı için" oy çokluğuyla ödüle değer buldu.

Ödüller, mayıs ayı içinde törenle sahiplerine verilecek.

İSTANBUL DHA

Kaynak: DHA