ABD Üniversitesindeki Silahlı Saldırı
Haberler » Güncel » ABD Üniversitesindeki Silahlı Saldırı - Haber

ABD Üniversitesindeki Silahlı Saldırı

ABD'nin Texas eyaletindeki, "Texas A&M University" adlı üniversitenin College Station kentindeki kampüsünde düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişinin öldüğü, aralarında saldırganın da bulunduğu 3 kişinin yaralandığı bildirildi.

ABD Üniversitesindeki Silahlı Saldırı

ABD'nin eyaletindeki, "Texas A&M University" adlı üniversitenin College Station kentindeki kampüsünde düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişinin öldüğü, aralarında saldırganın da bulunduğu 3 kişinin yaralandığı bildirildi.

Polis Şefi Yardımcısı Scott McCollum, saldırıda en az 1 polis ile 1 sivilin öldüğünü söyledi.

Ölen polisin Brazos ilçe polisinden olduğunu belirten McCollum, College Station'dan bir polis ile bir kadının yaralandığı saldırıda, saldırganın yaralı olarak ele geçirildiğini kaydetti.

Bryan Polisi sözcüsü Jon Agnew da daha önce yaptığı açıklamada, üniversite kampüsünün hemen doğusundaki saldırının yapıldığı bölgenin polis tarafından koruma altına alındığını söyledi. Agnew ancak bölgede ikinci bir şüphelinin bulunduğunun sanılmadığını sözlerine ekledi.

Üniversitenin internet sitesinden yapılan açıklamada, üniversitenin Kylie Field adlı futbol stadyumu yakınında, silahlı bir kişi tarafından saldırı düzenlediği belirtilmişti, ancak saldırıda ölen veya yaralananlara ilişkin bilgi verilmemişti.

Muhabir: Alp Ertunga Karaca/ AP

Yayıncı: Selçuk Aval - COLLEGE STATION

Kaynak: AA

Manşet

Haberler