ABD Hazine Bakanlığı'ndan Rusya'ya Yeni Yaptırım Kararı! Hedefte 5 Rus Şirketi Var

ABD Hazine Bakanlığı, Rusya'ya yönelik yeni yaptırım kararı aldı. Yaptırım kararlarının 5 Rus şirketini ve 3 Rus vatandaşını hedef aldığı öğrenildi.

ABD Hazine Bakanlığı'ndan Rusya'ya Yeni Yaptırım Kararı! Hedefte 5 Rus Şirketi Var

ABD Hazine Bakanlığı, Rusya'ya yönelik yeni yaptırımlarını duyurdu. Yaptırım kararlarının 5 Rus şirketini ve 3 Rus vatandaşını hedef aldığı ifade edildi.

HEDEFTE LİBYA VATANDAŞI KİŞİLER DE BULUNUYOR

ABD'nin kısa süre önce açıkladığı yaptırımların hedefinde Libya vatandaşı kişilerin de bulunduğu aktarıldı.

YAPTIRIM KARARLARINDA HEDEF: 5 RUS ŞİRKETİ VE 3 RUS VATANDAŞI

Rusya'ya yönelik yaptırımların, 2017 yılında Rusya tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen siber saldırıyla ilgili olduğu belirtiliyor. Yaptırım kararlarında 5 Rus şirketi ve 3 Rus vatandaşı da hedef alındı.

ABD HAZİNE BAKANLIĞI, YAPTIRIM KARARI ALDIĞI GERÇEK VE TÜZEL KİŞİLERİ AÇIKLADI

ABD Hazine Bakanlığı'nın açıklamasına göre Rusya'dan 3 gerçek kişi ve 5 tüzel kişi, ABD'nin Düşmanlarına Yaptırımlarla Karşı Koyma Yasası (CAATSA) kapsamında yaptırım listesinde dahil edildi. Listeye dahil edilen gerçek kişilerin Oleg Çirikov, Vladimir Kaganskiy ve Aleksandr Tribun olduğu belirtilen açıklamaya göre yaptırım uygulanan tüzel kişiler Digital Security, Divetechnoservices, Embedi, ERPScan ve Kvant Bilimsel Araştırmalar Enstitüsü oldu.

MNUCHIN: FSB İLE İŞBİRLİĞİ YAPTILAR

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, söz konusu şahısların ve kuruluşların ABD ve müttefiklerine siber saldırı düzenlenmesi için Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) ile işbirliğini yaptığını öne sürdü. Mnuchin, bu eylemlerin ABD ve müttefiklerinin güvenliğini tehdit ettiğini savundu.