ABD - Rusya Maçının Ardından

2010 Fıba Dünya Şampiyonası Çeyrek Finalinde ABD ile Rusya Arasında Oynanan Karşılaşmanın Ardından Antrenörler ve Oyuncular Mücadeleyi Değerlendirdi. Rusya'nın İyi Bir Maç Çıkarttığını Belirten ABD Baş Antrenörü Mike Krzyzewski, "Koçlarının Harika Bir Kariyeri Var. Rusya'nın Sergilediği Oyun da Bunun Göstergesi. Zor Olacağını Biliyorduk.

ABD - Rusya Maçının Ardından

2010 FIBA Dünya Şampiyonası çeyrek finalinde ABD ile Rusya arasında oynanan karşılaşmanın ardından antrenörler ve oyuncular mücadeleyi değerlendirdi.

Rusya'nın iyi bir maç çıkarttığını belirten ABD Baş Antrenörü Mike Krzyzewski, "Koçlarının harika bir kariyeri var. Rusya'nın sergilediği oyun da bunun göstergesi. Zor olacağını biliyorduk. Maçın başında harika savunma yaptılar ve sayı bulmakta zorlandık. Baskı altında sayı bulmakta zorlanıyoruz. Sanıyorum sorunumuz bu. Takımımın baskı altına girmesinden korktum, onları rahatlatmak için sık sık mola aldım. Kevin Durant 5 yazdır milli takımlarla beraber. Bu sebeple sürekli daha iyi oluyor. Turnuvanın sonuna kadar gitmek istiyoruz." dedi.

Zor bir karşılaşmayı geride bıraktıklarını kaydeden Kevin Durant ise "Özellikle ikinci yarıda ikili oyunlarda ve dış atışlarda daha iyiydik. Oyun kurucularımız iyiydi. Bu da bize yardımcı oldu. Daha iyi olacağız." diye konuştu.

Harika bir koç ve harika oyunculara karşı oynadıklarını kaydeden Rusya Baş Antrenörü David Blatt, "Maç boyunca rakibimizi durdurmak için çalıştık. Bunda başarılı olduğumuz zamanlar vardı. Ama genelde başarılı olamadık. ABD harika bir takım ve koç olarak bu takıma karşı çok zorlandım. Durant gibi oyuncuların şampiyonalarda görmek çok güzel. Onu savunmak için her şeyi yaptık ancak yine de harika oynadı. Zaten harika oyuncunun tanımı da budur. Ülkeme karşı oynamak zor değil aksine keyifliydi." açıklamasında bulundu.

Rusya'da Andrey Vorontsevıch ise "Bizim için kolay bir maç değildi. Harika oyunculardan oluşan en iyi takıma karşı oynadık. İyi savunma yapmaya çalıştık. Sakatlığım zor bir rakibe karşı oynadığımız için yorgunluktan kaynaklandı, önemli bir şeyim yok." dedi.

Kaynak: CHA