ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in Başkenti" Olarak Tanımasına Tepkiler
Haberler » Güncel » ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in Başkenti" Olarak Tanımasına Tepkiler - Haber

ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in Başkenti" Olarak Tanımasına Tepkiler

Adana'nın Kozan ve Aladağ ilçelerinde, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve Tel Aviv'deki büyükelçiliklerini Kudüs'e taşıma kararı protesto edildi.

ABD'nin Kudüs'ü

Adana'nın ve Aladağ ilçelerinde, ABD Başkanı Trump'ın 'in başkenti olarak tanıma ve Tel Aviv'deki büyükelçiliklerini Kudüs'e taşıma kararı protesto edildi.


Kozan'da, Hoşkadem Camisi önünde toplanan grup, sloganlar atarak ABD ve İsrail'e tepki gösterdi.


Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir, burada yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği gibi Kudüs'ün Müslümanlar'ın kırmızı çizgisi olduğunu kaydetti.


Alınan kararın, İsrail ve Filistin arasındaki husumeti artırmaktan başka sonucu olmayacağını ifade eden Kandemir, bu karardan en kısa sürede dönülmesi gerektiğini belirtti.


Protestoya AK Parti İlçe Başkanı Veli Gelebek, MHP İlçe Başkanı Nihat Atlı ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


Aladağ ilçesinde de Merkez Konukoğlu Camisi önünde toplanan grup, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve Tel Aviv'deki büyükelçiliklerini Kudüs'e taşıma kararını protesto etti.


Memur-Sen İlçe Başkanı Muzaffer Gök, grup adına yaptığı açıklamada, "Kudüs, tüm dinler için ortak tarih, coğrafya, kültür hepsinden öte ortak kader ve birlikte yaşama demektir. Kudüs'ün bu vasfından yok edilmesine izin vermeyiz." dedi.

Ardından Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.


Protestoya AK Parti İlçe Başkanı Adem Yılmaz, Diyanet Sen İlçe Başkanı Halit Kerimoğlu, Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Gökhan Tok da katıldı.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler