ABD'nin Irak'ı İşgalinin 4. Yıldönümü

ABD'nin Irak'ı İşgalinin 4. Yıldönümü

ABD'nin Irak'ı İşgalinin 4. Yıldönümünde Savaşı ve İşgali Portesto Eden Bir Grup, Kesk Binasından Büyükşehir Belediyesi Taş Binası Binası Önüne Kadar Yürüyüş Yaptı.

ABD'nin Irak'ı İşgalinin 4. Yıldönümü

ABD'nin Irak'ı işgalinin 4. yıldönümünde savaşı ve işgali portesto eden bir grup, KESK binasından Büyükşehir Belediyesi taş binası binası önüne kadar yürüyüş yaptı.

Ellerine aldıkları pankart ve dövizlerle, slogan atarak taş bina önüne gelen grup, Cumhuriyet Alanı'na yürümek isteyince polis yürüyüşe izin vermedi. Polisin uyarıları üzerine taş bina önünde basın açıklaması yapan savaş karşıtları, yaktıkları meşale ve mumlarla Bush'a tepki gösterdi. Mersin Savaş Karşıtları adına bir açıklama yapan KESK Dönem Sözcüsü Yılmaz Bozkurt, Amerika'nın, "özgürlük ve demokrasi" vaat ederek Irak'ı işgal ettiğini belirterek, bölgede demokrasi ve barış adına hiçbir şey yapılmadığını ileri sürdü. Yılmaz, Türkiye'nin her yerinde meşalelerle ve mumlarla, bombaların kararttığı Irak'a ışık olmaya çalıştıklarını ifade ederek, "En güçlü sesimizle, savaşa 'Dur' diyelim. Bir ışık yak, bir ses ver, savaşa 'Dur' de" diye konuştu.

Grup, basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

(ÖT-OK-OK-Y)