ABD'nin En Tehlikeli Kenti Saınt Louıs Seçildi

ABD'nin En Tehlikeli Kenti Saınt Louıs Seçildi

ABD'nin Missouri Eyaletinin En Büyük Kentlerinden Biri Olan Saint Louis'in, Ülkenin En Tehlikeli Kenti Seçildiği Bildirildi.

ABD'nin En Tehlikeli Kenti Saınt Louıs Seçildi

ABD'nin Missouri eyaletinin en büyük kentlerinden biri olan Saint Louis'in, ülkenin en tehlikeli kenti seçildiği bildirildi.

Şiddet olaylarında yaşanan artışla en tehlikeli kentler listesinin başına yerleşen Saint Louis'in, şiddet ağırlıklı suçların ABD'nin ortabatısında diğer bölgelere göre daha hızlı artma eğilimini bir kez daha kanıtladığı kaydedildi.

Araştırma ve yayıncılık şirketi Morgan Quitno Press tarafından yapılan güvenli kentler sıralamasında, uzun yıllardır sonlarda yer aldığı belirtilen kentte, FBI tarafından verilen rakamlara göre, şiddet ağırlıklı suçlar 2004-2005 yılı arasında yaklaşık yüzde 20 oranında arttı.

Araştırmada, yaklaşık 980 bin kişinin yaşadığı Saint Louis, yerel yönetim bölgesinin değil, 330 bin nüfuslu Saint Louis kenti sınırları içindeki suç oranlarının incelendiği kaydedildi.

En güvenli kent, New Jersey eyaletinin Brick kenti olurken, Brick'i, New York eyaletinin Amherst kenti ile Kaliforniya'nın Mission Viejo kenti izledi.

En tehlikeli ikinci kent Detroit olurken, 3. sırada Michigan eyaletinin Flint kenti ile Kaliforniya eyaletinin Compton kenti yer aldı.

Kaynak: AA