ABD Medyasından Flaş İddia: Zarrab İtirafçı Oldu

ABD Medyasından Flaş İddia: Zarrab İtirafçı Oldu

ABD medyası, New York'ta tutuklu olarak yargılanan İran asıllı iş adamı Reza Zarrab'ın savcılıkla işbirliğine başladığını öne sürdü.

ABD'nin önde gelen yayın kuruluşlarından NBC, Reza Zarrab'ın itirafçı olduğunu iddia etti. NBC, bu iddiayı soruşturma konusunda "bilgi sahibi olan iki kaynağa" dayandırdı.

"HAPİSTEN ÇIKARILDI AMA GÖZETİM ALTINDA"

"Savcılık, Zarrab'dan Türkiye hükümeti ile görevden alınan Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn arasındaki bağlara ilişkin bilgi talep edebilir" denilen haberde, Zarrab'ın hapisten çıkarıldığını, ancak halen federal tutuklu olarak gözetim altında, savcılık makamı ile görüşmeye başladığı ileri sürüldü.

ZARRAB DURUŞMAYA KATILMAMIŞTI

Zarrab ile aynı davada, aynı suçlamalarla yargılanan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, dün New York'ta yeniden yargıç karşısına çıkarken, Reza Zarrab ve avukatları duruşmaya katılmadı.

"BEN ÖYLE BİLMİYORUM"

Yaklaşık iki saat süren duruşmada, Yargıç Richard Berman, Atilla'nın hakkındaki davanın düşürülmesi ve kendi davasının Zarrab davasından ayrılması taleplerini reddetti. Atilla, duruşma arasında DHA'nın, "Zarrab itirafçı mı oluyor, biliyor musunuz?" sorusunu, "Ben öyle bilmiyorum, hiçbir fikrim yok. Hakkımda anlatılanlar doğru değil" diye yanıtladı.


Kaynak: DHA