ABD'li Miniklerden Türk Folklor Gösterisi

ABD'li Miniklerden Türk Folklor Gösterisi

ABD'de İlkokul Öğrencilerinin Büyükelçilik Adaptasyon Programı Etkinlikleri Çerçevesinde Sergiledikleri Türk Folklor Oyunları Büyük İlgi Gördü.

ABD'li Miniklerden Türk Folklor Gösterisi

ABD'de ilkokul öğrencilerinin Büyükelçilik Adaptasyon Programı etkinlikleri çerçevesinde sergiledikleri Türk folklor oyunları büyük ilgi gördü.

ABD'nin başkenti Washington'da bulunan Washington Plastik Sanatlar Topluluğu, Columbia bölgesi okul sistemi ve Washington'daki büyükelçiliklerin işbirliğiyle her sene düzenlenen Büyükelçilik Adaptasyon Programı etkinlikleri çerçevesinde Türk Büyükelçiliği ile eşleştirilen Seaton İlköğretim Okulu öğrencileri, bugün bir folklor gösterisi düzenledi. Büyükelçilik binasını ziyaret eden minik ABD'li öğrenciler, sergiledikleri halk dansları ile Türk öğrencileri aratmadı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi

Emine Erdoğan tarafından da 2005 yılında ziyaret edilen Seaton İlköğretim Okulu'na, 2007 Ocak-Mayıs döneminde 10'un üzerinde ziyaret gerçekleştirildi ve bu ziyaretlerde öğrencilere Türkiye'nin kültür ve tarihi, Türk halk müziği ve enstrümanları, Türk masalları ve ebru sanatı tanıtılmaya çalışıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle de okullarında bir dans gösterisi düzenleyen öğrenciler, bugünkü büyükelçilik ziyaretinde de Büyükelçi Nabi Şensoy ve eşi Gülgün Şensoy tarafından ağırlandı.

(EÖB-OK-OYK-CC-D)

Kaynak: İHA