ABD'li Asker Aileleri, ABD Kongre Binası Önünde Gösteri Düzenledi

ABD'li Asker Aileleri, ABD Kongre Binası Önünde Gösteri Düzenledi

Irak Savaşı'nın 4. Yıldönümü Geride Bırakılırken, Savaşta Yakınlarını Kaybedenlerin ve Savaşta Yaralananların Aileleri ABD Kongre Binası Önünde Toplanarak, Kongre'nin Savaşa Ayırdığı Maddi Desteği Kesmesini Talep Etti.

ABD'li Asker Aileleri, ABD Kongre Binası Önünde Gösteri Düzenledi

Irak Savaşı'nın 4. yıldönümü geride bırakılırken, savaşta yakınlarını kaybedenlerin ve savaşta yaralananların aileleri ABD Kongre binası önünde toplanarak, Kongre'nin savaşa ayırdığı maddi desteği kesmesini talep etti.

Askerlerin bir önce geri çekilmesini isteyen yaklaşık 3 bin kişi, ABD Hükümeti ve Kongresi'nin kendilerini dinlememesinden şikayet etti. Irak'ta yaralanan askerlerin iyi bakılmadığını, ruh sağlıkları bozulan askerlere gerekli desteğin sağlanmadığını ve savaş nedeniyle binlerce ailenin dağıldığını savunan asker aileleri, Kongre Başkanı Nancy Pelosi ile görüşme talep etti. Kongre önünde gerçekleştirilen basın toplantısında, bazı asker yakınlarının zaman zaman duygulanarak gözyaşlarına engel olamadığı gözlendi.

Öte yandan Irak'ta görev yapmış bir grup eski asker, organizasyona destek vermek amacıyla, asker üniformaları ile basın toplantısına katıldı. Askerlerin savaşı sembolize eden tiyatro gösterileri de ilgi çekti.

(EÖB-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA