ABD Dışişleri Bakanı Rice'ın Ürdün Temasları

ABD Dışişleri Bakanı Rice'ın Ürdün Temasları

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Bugün Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Kral Abdullah ile Ürdün'ün Başkenti Amman'da Bir Araya Geldi.

ABD Dışişleri Bakanı Rice'ın Ürdün Temasları

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, bugün Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Kral Abdullah ile Ürdün'ün başkenti Amman'da bir araya geldi.

ABD Dışişleri Bakanı Rice, Filistin Devlet Başkanı Abbas ve Kral Abdullah'ın görüşmesinde Mekke Anlaşması'nın ele alındığı kaydedildi. Üçlü görüşmenin ardından bir açıklama yapan Abbas, "Mekke Anlaşması, Filistin halkı için faydalı olmuştur. Çünkü biz, o halk için en yararlı şeyleri yapmaya çalışıyoruz. İsrail Başbakanı Olmert ile yaptığımız toplantı biraz stresli geçti ancak başarısız değildi. En kısa zamanda Olmert ile tekrar bir araya geleceğiz fakat zamanı henüz belli değil. Rice ile de, Mekke Anlaşması'nı ve bunun Filistin halkına ne gibi faydalar getirdiğini görüştük" dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Rice, bugün ayrıca Mısır, Arabistan, Ürdün ve Filistin istihbarat müdürleriyle bir araya gelerek, Ortadoğu'da yaşanmakta olan terör olayları ve güvenlikteki eksikliklerle ilgili fikir alışverişinde bulundu.

(YFD-OYK-OYK-RO-D)

Kaynak: İHA