ABD'den Gelen Gemide 47 Adet Silah Ele Geçirildi

ABD'den Gelen Gemide 47 Adet Silah Ele Geçirildi

Mersin limanında Gümrük Muhafaza Ekiplerinin yaptığı operasyonda, ABD'den gelen bir gemideki otomobillerde yapılan aramada, değişik çaplarda 47 silah ele geçirildi.

Mersin limanında Gümrük muhafaza ekiplerinin yaptığı operasyonda 47 adet silah ele geçirildi.

X-RAY TARAMASINDAN GEÇİRİLDİ

Mersin Limanına Amerika Birleşik Devletlerinden gelen SATIE isimli gemiden indirilen konteyner, Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personelince yapılan risk değerlendirmesi sonucunda X-Ray taramasına sevk edildi.

ARAÇLARDA ŞÜPHELİ YOĞUNLUK TESPİT EDİLDİ

Göndericisi Atlantic Express Corp. United States, alıcısı Akmar Ulus. Nak. San. ve Tic. Ltd. Şti. olan ve 2 adet kullanılmış otomobilin bulunduğu beyan edilen konteynerde yapılan tarama sonucunda araçlarda şüpheli yoğunluk tespit edildi.

OTOMOBİLLER DETAYLI ARANMAK ÜZERE HANGARA ALINDI

Tespit edilen şüpheli yoğunluklar üzerine konteyner kapakları açıldığında içinde, lüks ve hızlı otomobiller olarak bilinen Ford Mustang ve Chrysler olduğu görüldü. Konteynerden indirilen otomobiller detaylı olarak aranmak üzere arama hangarına alındı. Arama hangarına getirilen patlayıcı-silah-mühimmat köpeği "Sebi" araçları aramış ve X-Ray de belirlenen şüpheli noktalara aşırı tepki verdi.

47 ADET TABANCA ELE GEÇİRİLDİ

Bunu üzerine aracın kapı ve bagaj döşemeleri söküldüğünde ve araçların doğal boşluklarına gizlenmiş vaziyette aralarında "hayalet silah" olarak da bilinen Glock marka tabancalarında olduğu muhtelif markalarda 6'sı uzun namlulu 41'i tabanca olmak üzere 47 adet silah ele geçirildi. Olay ile ilgili olarak Akmar Ulus. Nak. San. ve Tic. Ltd. Şti. yetkilisi dahil olmak üzere 4 kişi gözaltına alındı, konu ile ilgili soruşturmaya Mersin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda devam ediliyor.