ABD'deki Kasırga Dolayısıyla Evden Ayrılma Kararı Alan FETÖ Lideri Gülen, FBI'dan Yardım İstedi

ABD'deki Kasırga Dolayısıyla Evden Ayrılma Kararı Alan FETÖ Lideri Gülen, FBI'dan Yardım İstedi

FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'i Florence Kasırgası korkusu sardı. Gülen, malikaneden bir başka yere transfer olurken öldürülme ya da kaçırılma ihtimaline karşı FBI'dan yardım istedi. FBI, terörist elebaşının bu talebine olumsuz cevap verdi. Gülen, bunun ardından lobi çalışması yürütmeye başladı.

15 Temmuz darbe ve iç işgal girişiminin faili Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Pensilvanya'daki elebaşı Fetullah Gülen'in ABD'yi sarsan 'Florence Kasırgası'dan kaynaklanacak olası güvenlik problemleriyle ilgili korkuları ve bu konuda yürüttüğü lobi faaliyetleri deşifre oldu.

GÜLEN MALİKANESİNDEN AYRILMA KARARI ALDI

İstihbarat kaynaklarından edinilen bilgilere göre Fetullah Gülen, kasırganın önümüzdeki günlerde 'örgüt ini' olarak nitelendirilen Pensilvanya Saylorsburg'daki devasa malikanesini vurma ihtimali nedeniyle malikaneden çıkma kararı aldı.

ÖLDÜRÜLME İHTİMALİNE KARŞI YARDIM İSTEDİ

Ne var ki Gülen, malikaneden bir başka yere transfer olurken öldürülme ya da kaçırılma olasılığına binaen Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI'dan güvenlik garantisi istedi. Ancak FBI, Gülen ve örgütünün güvenli bir şekilde Florence Kasırgası'nın vurmayacağı bir başka yere taşınma talebini reddetti.

LOBİ FAALİYETİ YÜRÜTTÜ

Bunun üzerine FETÖ'cüler ABD'de iltisaklı oldukları senatörler üzerinden FBI'nın ret kararını tersine çevirmek için lobi faaliyetlerine girişti. Örgüt yöneticilerinin özellikle Evanjelist senatörler üzerinden lobi faaliyetleri yürüttüğü öğrenildi. FETÖ'cülerin şu andaki en büyük korkusunun ve örgüt gündeminin en önemli maddesinin kasırgadan kaçarken Gülen'in kaçırılması ya da öldürülmesi olduğu belirtiliyor.