ABD'de Türk Doktorun Başarısı

ABD'de Türk Doktorun Başarısı

Başarılı Doktor Zehra Neşe Kavak, Dünyanın Alanında En Prestijli Organizasyonlarından Biri Sayılan "Uluslararası Gebelik Bilimi Akademisi'ne" (International Academy Of Perinatal Medicine -Iapm) Kabul Beratını ABD'nin New York Kentinde Düzenlenen Bir Törenle Aldı.

ABD'de Türk Doktorun Başarısı

Başarılı doktor Zehra Neşe Kavak, dünyanın alanında en prestijli organizasyonlarından biri sayılan "Uluslararası Gebelik Bilimi Akademisi'ne" (International Academy of Perinatal Medicine-IAPM) kabul beratını ABD'nin New York kentinde düzenlenen bir törenle aldı.

Cornell Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde düzenlenen törene, organizasyon yetkilileri, üyeler ve çok sayıda davetli katıldı.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Doğum Bölümünde görev yapan Prof. Dr. Neşe Kavak, törenden önce yaptığı açıklamada, yaklaşık 5 yıl önce kurulan Akademi'ye, dünyanın değişik ülkelerinden 20 doktorun üye olarak kabul edildiğini, kendisinin de bu organizasyon içinde yer alan tek Türk olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Kavak, diğer üyelerle birlikte, anne, çocuk ve hasta hakları konusunda yayınladıkları deklarasyonu da, yarın, Birleşmiş Milletler (BM) genel merkezinde BM Genel Kurulu Başkanı Srgjan Kerim'in onayına sunacaklarını ifade etti.

Kaynak: AA