ABD'de Tansiyon Yükseliyor: 200'e Yakın Gözaltı - Haberler
Haberi Paylaş

ABD'de Tansiyon Yükseliyor: 200'e Yakın Gözaltı

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Dünya
ABD'de Tansiyon Yükseliyor: 200'e Yakın Gözaltı

ABD'de 2 siyahinin öldürülmesinin ardından başlayan protesto gösterileri hızla yayılmaya devam ediyor.

ABD'de 2 siyahinin öldürülmesinin ardından başlayan protesto gösterileri hızla yayılmaya devam ediyor. Şimdiye kadar içinde ABC çalışanı iki siyahi gazetecinin de bulunduğu 200'e yakın kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

ABD'de 2 siyahinin ardından başlayan protesto gösterilerinin birçok eyalete yayıldığı belirtildi. New York eyaletinin Rochester şehrinde düzenlenen gösterilerde ise ABC televizyonunun yerel kanalında çalışan Carlet Cleare ve Justin Carter adlı 2 siyahi gazetecinin de yer aldığı onlarca kişinin gözaltına alındığı ifade edildi. New York, Şikago, Minnesota, Baton Rouge, St. Paul, Louisiana şehir ve eyaletlerinde şimdiye kadar en az 198 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi. Sadece Baton Rouge şehrinde 125, St. Paul'da ise 50 göstericinin tutuklandığı ifade edildi.

ABD'de 2 siyahinin ve daha sonra da 5 polisin öldürülmesinin ardından NATO zirvesi için bulunduğu Polonya'dan ziyaretini kesip geri döneceği belirtilen Başkan Barack Obama, " Amerika'nın bölündüğünü söyleyenlere inanmıyorum." açıklamasında bulundu. Yaşananları "acı dolu bir hafta" diye niteleyen Obama, Dallas saldırganı olarak ortaya çıkan Micah Johnson'ın Amerikalı siyahları temsil etmediğini söyledi. Obama ayrıca, bireysel silahlanmanın kısıtlanmasıyla bu tür eylemlerin yapılmasının daha zor hale getirilebileceğine işaret etti.

Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri
500