ABD: "Büyükanıt'ın Yunanistan Ziyareti İyi Bir Adım"

ABD: "Büyükanıt'ın Yunanistan Ziyareti İyi Bir Adım"

ABD Dışişleri Bakanlığı, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın Yunanistan'a Yaptığı Resmi Ziyareti "İyi ve Olumlu Bir Adım" Olarak Değerlendirdi.

ABD:

ABD Dışişleri Bakanlığı, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın Yunanistan'a yaptığı resmi ziyareti ''iyi ve olumlu bir adım'' olarak değerlendirdi.

Yaşar Büyükanıt'ın Yunanistan Genelkurmay Başkanı Oramiral Panayotis Hinofotis'in konuğu olarak başkent Atina'ya yaptığı ziyaret, ABD Dışişleri Bakanlığı'nin brifinginde de gündeme geldi.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Yorgo Kumucakos'un, ziyareti ''olumlu'' olarak nitelendirdiğini kaydeden bir gazeteci, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Sean McCormack'e, Washington'un görüşünü sordu.

McCormack, ''Dostum Yorgo'ya bu yorumunda katılıyorum. Ziyaret olumlu. Yunanistan ile Türkiye arasında çeşitli konularda uzun süredir devam eden görüş farklılıkları var. Bu 2 ülke, bizim iki iyi dostumuz ve 2 NATO müttefiki. Onları, Ege'deki ve diğer konulardaki görüş ayrılıklarını çözümlemeleri yönünde teşvik ediyoruz'' dedi.