ABD Başkanı Bush'un Açıklamaları

ABD Başkanı Bush'un Açıklamaları

ABD Başkanı George W. Bush, Beyaz Saray'da Düzenlediği Basın Toplantısında, İngiltere ve Fransa'daki Lider Değişiklikleri ve Demokratlar'ın Savaş Bütçesiyle İlgili Yasa Tasarıları Hakkında Değerlendirmelerde Bulundu.

ABD Başkanı Bush'un Açıklamaları

ABD Başkanı George W. Bush, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, İngiltere ve Fransa'daki lider değişiklikleri ve Demokratlar'ın savaş bütçesiyle ilgili yasa tasarıları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında konuşan Başkan Bush, İngiltere Başbakanı Blair'in 27 Haziran'da görevini bırakacağını açıklamasının ardından, yerine gelmesi beklenen Brown'la çalışmaya hazır olduğunu ifade etti. Bush, "İngiltere ile köklü bir tarihi paylaşıyoruz ve İngiltere Başbakanı olacağını tahmin ettiğim Brown ile çalışmaya hazırım. Kendisi ile bir toplantıda biraraya gelmiştim. Açık ve hoş bir kişi olarak değerlendiriyorum" dedi. Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Nicolas

Sarkozy'den de övgüyle bahseden Bush, "Sarkozy ile bir kez görüşmüşlüğüm var. Kendisini hoş, enerjik, akıllı ve yetenekli bir kişi olarak gördüm" diye konuştu.

ABD Temsilciler Meclisi'nde Demokrat senatörler tarafından hazırlanan savaş bütçesiyle ilgili tasarıyı veto edeceğini yineleyen Bush, "Bu fikri kabul etmiyoruz. Masama geldiğinde veto edeceğim" dedi.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA