ABD Bağımsızlık Günü Resepsiyonu

ABD Bağımsızlık Günü Resepsiyonu

Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Katıldığı ABD Bağımsızlık Günü Resepsiyonunda "Bölgede Barışın Tesisi İçin İşbirliğimiz Önemli" Dedi.

ABD Bağımsızlık Günü Resepsiyonu

Dışişleri Bakanı Ali Babacan, katıldığı ABD Bağımsızlık Günü resepsiyonunda "Bölgede barışın tesisi için işbirliğimiz önemli" dedi.

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, ülkesinin Bağımsızlık Günü nedeniyle ikametgahının bahçesinde bir resepsiyon verdi. Resepsiyonun onur konuğu olan Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Wilson ile birlikte yaptıkları konuşmada, işbirliği ve dostluk mesajları verdi. Wilson, "Sayın Bakan burada olmanız yakın, kalıcı bağlarımızı yansıtmakta ve güçlendirmektedir" dedi.

Babacan ise konuşmasında, Türkiye ve ABD'nin 50 yıldan fazla süren müttefikliğinin önemine değinerek, "Zamanın sınavlarından geçmiş bu dostluk, ortak değer ve ideallere dayanıyor. Dış politika gündemleri önemli ölçüde örtüşmektedir. Bölgedeki barışın tesisi için işbirliğimiz önemli" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından resepsiyon, bando takımının gösterisiyle sürdü. Geceye Anayasa Başkan Vekili Osman Alifeyyaz Paksüt, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve çok sayıda diplomat katıldı.

(DS-NÇ-Y)

Kaynak: İHA