ABD: Afganistan'dan Libya'ya Silah Kaydırılması Söz Konusu Değil

ABD: Afganistan'dan Libya'ya Silah Kaydırılması Söz Konusu Değil

ABD: Afganistan'dan Libya'ya Silah Kaydırılması Söz Konusu Değil
CHA - Haberler | Dünya

General David Petraeus, Afganistan'daki Ordu Kaynaklarının Libya'daki Hava Saldırısına Yönlendirileceği Konusunda Herhangi Bir Kuşku Taşımadığını Belirtti.

Afganistan'daki Amerika ve NATO birlikleri başkomutanı General David Petraeus, Afganistan'daki ordu kaynaklarının Libya'daki hava saldırısına yönlendirileceği konusunda herhangi bir kuşku taşımadığını belirtti. "ABD ve Avrupalı müttefiklerin ilgisi uzun süreli Afgan savaşından Libya hava saldırısına yoğunlaşması söz konusu olabilir mi?" şeklindeki soruya ise kısaca "Hayır." şeklinde cevap verdi.

Amerikalı General, savunma ve güvenlik konularında araştırma yapan Kraliyet Birleşik Servisler Enstitüsi (RUSI) think-tank kuruluşunda yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: "Afganistan'daki istihbarat, gözetim ve keşif birimlerinden talep olduğu takdirde Libya'da kısa süreli istifade edilebilir. Fakat şu anda Afganistan'daki kaynaklardan istifade etme gibi bir durum söz konusu değil ve yakın zaman içinde de olacağını öngörmüyorum." - LONDRA

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title