Abbas ve Haniye Gazze'deki Olayları Görüştü

Abbas ve Haniye Gazze'deki Olayları Görüştü

Filistin Ulusal Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ile Başbakan İsmail Haniye'nin, Akşam Saatlerinde Bir Telefon Görüşmesi Yaparak, Gazze Şeridi'nde 8 Kişinin Ölmesi, 75'ten Fazla Kişinin Yaralanmasına Neden Olan Çatışmaları Ele Aldıkları Bildirildi.

Abbas ve Haniye Gazze'deki Olayları Görüştü

Filistin Ulusal Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ile Başbakan İsmail Haniye'nin, akşam saatlerinde bir telefon görüşmesi yaparak, Gazze Şeridi'nde 8 kişinin ölmesi, 75'ten fazla kişinin yaralanmasına neden olan çatışmaları ele aldıkları bildirildi.

Abbas'ın Haniye'ye, tüm çatışmaların ve karışıklığın durdurulması, güvenliğin yeniden sağlanması gerektiğini söylediği bildirildi. Her iki liderin, oluşturulacak ulusal birlik hükümeti ile ilgili görüşmeleri devam ettirme niyetinde oldukları da belirtildi.

Öte yandan, Gazze'de basın mensuplarının sorularını cevaplandıran İsmail Haniye, işgal kuvvetlerinin (İsrail) saldırılarını artırmakla tehdit ettiği bir sırada, tüm vatandaşları sorumlu davranmaya ve aralarındaki görüş farklılıklarını geride bırakmaya çağırdı.

Gazze Şeridi'nde Hamas'a bağlı özel kuvvetlerle El Fetih'e bağlı güvenlik güçleri ve Abbas'ın özel muhafızları arasındaki çatışmalar hala sürüyor. Gazze'deki olayları protesto amacıyla El Fetihli güvenlik güçleri ve militanlar, Ramallah'ta gösteriler düzenledi.

Batı Şeria'daki Filistin kentlerinden Nablus yakınlarındaki El-Ayn mülteci kampında da El Fetih yanlılarının, olayları protesto etmek amacıyla yolları kestikleri belirtildi.