Abbas'tan Olmert'e: Geniş Çaplı Operasyon Yapmayın

Abbas'tan Olmert'e: Geniş Çaplı Operasyon Yapmayın

Filistin Yönetimi Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail Başbakanı Ehud Olmert'ten Gazze Şeridi'nde Geniş Çaplı Bir Operasyondan Kaçınmasını İstediği Bildirildi.

Abbas'tan Olmert'e: Geniş Çaplı Operasyon Yapmayın
13.04.2008 22:24 | Son Güncelleme: 13.04.2008 22:24

Filistin Yönetimi Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail Başbakanı Ehud Olmert'ten Gazze Şeridi'nde geniş çaplı bir operasyondan kaçınmasını istediği bildirildi.

Olmert ve Abbas'ın, bu hafta içinde Kudüs'te yaptıkları ikinci görüşmede, ikilinin sürekli bir anlaşmaya varmanın yolları ve en azından iki taraf arasındaki kilit konularda ortak anlayışa ulaşma konusunu değerlendirdikleri belirtildi.

Abbas'ın Gazze'de geniş çaplı bir askeri operasyondan kaçınılmasının yanı sıra, bölgede insani durumun daha kötüleşmesine imkan verilmemesini istediği de kaydedildi.

Filistinli Başmüzakereci Saib Erekat da toplantının ardından Ramallah'ta basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Abbas'ın Olmert'ten Gazze Şeridi'nde bir geçici anlaşmaya varılması yolunda Mısır'ın başlattığı girişimi kabul etmesini istediğini, ancak Olmert'in bu talebe herhangi bir yanıt vermediğini belirtti.

Erekat, Abbas'ın Gazze'de bir felaketin yaşanmasını önlemek için mümkün olan her şeyi yaptığını belirtti.

Kaynak: AA

title