Abbas, Kaçırılan Gazeteci Johnston'ı Kabul Etti

Abbas, Kaçırılan Gazeteci Johnston'ı Kabul Etti

İngiliz Yayın Kuruluşu Bbc'nin, Gazze'de Kaçırılan ve 114 Gün Rehin Tutulduktan Sonra Dün Serbest Bırakılan Muhabiri Alan Johnston, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas Tarafından Kabul Edildi.

Abbas, Kaçırılan Gazeteci Johnston'ı Kabul Etti

İngiliz Yayın Kuruluşu BBC'nin, Gazze'de kaçırılan ve 114 gün rehin tutulduktan sonra dün serbest bırakılan muhabiri Alan Johnston, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas tarafından kabul edildi.

Alan Johnston, Mahmud Abbas ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Abbas'a, serbest bırakılması için gösterdiği çabalarından ve Filistinli gazetecilere dayanışmalarından dolayı teşekkür etti.

Filistinli arabulucu Saib Erakat da basına yaptığı açıklamada, ''Mahmud Abbas'ın, bu olayın mutlu sona ulaşmasından çok memnun olduğunu söylediğini'' belirterek, ''BBC muhabirinin kaçırılması, Filistin halkı için bir utançtı'' ifadesini kullandı.

45 yaşındaki Johnston, 12 Mart'ta Gazze'de maskeli ve silahlı kişilerce kaçırılmış ve sorumluluğu İslam Ordusu adlı örgüt üstlenmişti.

Hamas, BBC'nin muhabiri Johnston'ın serbest bırakılmasının, örgütün Gazze Şeridi'nde istikrar ve güvenliğin sürdürülmesindeki gücünü göstermesi açısından dünyaya bir mesaj olduğunu bildirmişti.