Abbas'ın Filistinli Örgütlere Silahsızlanma Çağrısı

Abbas'ın Filistinli Örgütlere Silahsızlanma Çağrısı

Gazze Kentinde Bir Araya Gelen İzzeddin El Kassam Tugayı ve Nasır Selahaddin Tugayı Sözcüleri, Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Silahlanma Çağrısına Olumsuz Karşılık Verdi.

Abbas'ın Filistinli Örgütlere Silahsızlanma Çağrısı

Gazze kentinde bir araya gelen İzzeddin El Kassam Tugayı ve Nasır Selahaddin Tugayı sözcüleri, Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın silahlanma çağrısına olumsuz karşılık verdi.

Devlet Başkanı Abbas'ın silahsızlanma çağrısını değerlendirmek üzere bir araya gelen Nasır Selahaddin Tugayı Sözcüsü Ebu Abir ve İzzeddin El Kassam Tugayı Sözcüsü Ebu Ubeyde, Abbas'a bağlı silahlı güçlerin Batı Şeria'da Hamas kurum ve mensuplarına yönelik işlenen suçlar ve El Fetih hareketinin siyasi ve askeri kanadını temsil eden kişilerin Siyonist rejimle olan ilişkileri karşısında sabırlarının tükendiğini söyledi. Nasır Selahaddin Tugayı Sözcüsü Abir, "Abbas ve ona bağlı siyasi ve askeri kanatlar,

işgalci Siyonist rejimle görüşmeler yaparak Filistin'e çok büyük zarar veriyorlar. Bu, Filistinli insanlar üzerinde oynanan tarihi bir suçtur" dedi.

İzzeddin El Kassam Tugayı Sözcüsü Ebu Ubeyde ise, "Batı Şeria'da rahat hareket etmek isteyen Abbas'ın, El Aksa Şehitleri Tugayı'nın silahlarını kendisine bağlı güvenlik güçlerine teslim etme çabası, bazı imtiyazları ellerinde tutmak istemesidir. Direnişçiler olarak bu çok utanç verici tuzaklara karşı koyacağız. Abbas yönetimi Siyonistler'in kendilerine güven ortamı sağlayacağına inanmasın, çünkü onlar kendisine tek bir kurşun bile atan kişiye güven ortamı sağlamaz. Biz Filistin'in direnişçi mücahitleri

olarak, Filistin Devlet Başkanlığı'nın baskı ve tehditleri karşısında boyun eğmeyeceğiz" diye konuştu.

(EL-EA-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA