Abbas Hamas'a Sert Çıktı

Abbas Hamas'a Sert Çıktı

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Hamas'a Sert Çıktı. "Alçakça" Bir Darbe Yapmakla Suçladığı Hamas'la Diyaloğu Reddettiğini Yineleyen Abbas, İsrail'e Nihai Statü Görüşmelerinin Başlatılması Çağrısında Bulunurken, Fkö Yönetimine de, Erken Genel Seçim ve Başkanlık Seçimi Çağrısında Bulunacağını Söyledi.

Abbas Hamas'a Sert Çıktı

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Hamas'a sert çıktı. "Alçakça" bir darbe yapmakla suçladığı Hamas'la diyaloğu reddettiğini yineleyen Abbas, İsrail'e nihai statü görüşmelerinin başlatılması çağrısında bulunurken, FKÖ yönetimine de, erken genel seçim ve başkanlık seçimi çağrısında bulunacağını söyledi.

Batı Şeria'nın Ramallah kentinde başlayan Filistin Kurtuluş Örgütü Merkez Konseyi'nin çalışmalarının açılışında yaptığı konuşmada Abbas, özellikle Hamas'ın Gazze Şeridi'nde yaptığı darbeyi gündeme getirerek "Filistin halkını cezalandırmak istemiyoruz. Ama Hamas'ın cezalandırılması gerekiyor" dedi.

Filistin lideri, Gazze'de yaptıklarıyla, Hamas liderlerinin kendi mezarlarını kendi tırnaklarıyla kazdıklarını da ifade etti.

Abbas ayrıca, İsrail'e nihai statü ile ilgili görüşmelerin başlatılmasını çağrısında da bulunurken Filistin devletinin kurulması zamanı geldiğinde hazırlıklı olmaları gerektiğini vurguladı.

Kaynak: AA