Abb'nin Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu - Haberler
Haberi Paylaş

Abb'nin Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Abb'nin Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu

Anadolu Basın Birliği Van Şubesi tarafından düzenlenen ’Anadolu Basın Birliği (ABB) OSCAR Özel Ödülü’ sahiplerini buldu.

Anadolu Basın Birliği Van Şubesi tarafından düzenlenen 'Anadolu Basın Birliği (ABB) OSCAR Özel Ödülü' sahiplerini buldu.

Ödül törenine, Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Van Defterdarı Mehmet Durusoy, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva Van, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Enver Menduhoğlu, kamu kurum ve kuruluş amirleri, siyasi parti il başkanları, STK temsilcileri, iş adamları, basın mensupları ve davetliler katıldı. ABB'nin yaptığı faaliyetlerin yer aldığı slayt sunumun izlenmesi ile başlayan program da açılış konuşmasını yapan ABB Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık, böylesi mübarek bir ayda aynı iftar sofrasında bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti. ABB olarak yaklaşık 6 ay önce başkanlık görevine seçildiğini anlatan Yazlık, "Bu süre zarfında birkaç önemli çalışma gerçekleştirdik. Çeşitli etkinlikler yaparak, Anadolu Basın Birliği'nin Van'da güçlenmesini sağladık. Yaptığımız önemli projelerimizden biri olan 'Van'da Akşam' temalı fotoğraf yarışması, Van için önemli bir yere sahiptir. Bununla birlikle ilimiz için önem taşıyan 'ABB OSCAR Özel Ödülü' projesine de start verdik. Zira bu proje Van ilimizin yerel ve ulusal anlamında büyük katkı sağlayacaktır. Fazlasıyla önemsediğimiz bu projenin hem ilimize hem de bölgemize başarı kalitesini getireceğine inancımız tamdır. ABB Van Şubemiz ile genel merkezimiz tarafından ortaklaşa olarak yürüttüğümüz 'ABB OSCAR Özel Ödülü' projesi, ilimizdeki başarılı kurum, kuruluş, STK'lar, odalar, işadamı, basın, siyasetçi, işletmeci gibi sektörleri, ilk önce ilimizde daha sonra bölgemizdeki illerle akabinde ise Türkiye'deki sektörlerle başarı seviyelerini değerlendirmek ve yaptıkları hizmetlere kalite ve başarı getirebilmektir" dedi.

"SEKTÖRLERİMİZ TÜRKİYE'DEKİ RAKİPLERİYLE YARIŞACAKLAR"

Van'daki sektörlerin kendi içerisinde değil Türkiye çapında aynı sektörlerle tatlı bir rekabet içerisinde olacaklarını da sözlerine ekleyen Yazlık, "Bununla birlikte hizmet ve başarı kalitesi de artacaktır. Bu projede ki en önemli ayrıntı ise, Türkiye'de çeşitli alanlarda başarıyı yakalamış, kendi çapında marka haline gelebilmiş, en klas isimleri Van'a getirmektir. Van ilimizde düzenleyeceğimiz ödül gecesinde 'ABB OSCAR Özel Ödülü'nü almış olacaklar. Böylelikle Van ilimiz marka şehir haline gelmiş olacak. Bu proje Van ilimizi OSCAR'la özdeşleştirecek bir marka şehir haline getirecektir" ifadelerini kullandı.

"HER YIL ÖNEMLİ İNSANLARI VAN'A GETİRECEĞİZ"

Proje kapsamında kendilerine sponsor olanlara da teşekkür eden Yazlık, "Geleneksel hale getirmeyi düşündüğümüz, 'ABB OSCAR Özel Ödülü' töreni ile her yıl değişik klas isimler, Van'a gelmiş olacaklardır. Böylece Van ilimizde bir hareketlilik olmuş olacak. Aksi bir durum meydana gelmediği sürece her yıl düzenli olarak ödüller Van'da takdim edilecek. Nasıl ki, Antalya'da 'Altın Portakal" Adana'da 'Altın Koza' ödül geceleri yapılıyorsa, Van ilimizde de 'ABB OSCAR Özel Ödülü' gecesi yapılacaktır. Proje çok büyük, çok zahmetli, ama imkansız değildir. Sizlerin bize vereceği moral ve destekle, bu büyük projeyi kolaylıkla hayata geçireceğimizi düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

"DOĞU ANADOLU BÖLGESİNİN İLLERİNİ ELE ALACAĞIZ"

Bir kent için en önemli üç etkenin 'sağlık, eğitim ve ekonomi' olduğunu da vurgulayan Yazlık, bu nedenle ABB OSCAR Özel ödüllerinin bu üç kategoride verildiğini söyledi Yazlık, "Sağlık olmazsa hayatın bir anlamı olmaz. Eğitim olmaz ise başarıyı yakalamak nerede ise imkansız olur. Eğitimden yoksun bir toplum, yaşamdan mahrum bırakılmış bir millet demektir. Ekonomi ise her zaman bulunduğu yerin can damarıdır. Olmazsa olmazıdır. Çünkü ekonomi sağlığa da eğitime de hayat katar. Bu nedenle bu yılki ilk ödüllerimizi bu kategorilerde değerlendirdik. Ayrıca ilk olması, ödül töreni ve proje tanıtımı olmasından dolayı az ve öz olmasını istedik. Önümüzdeki altı aylık süreçte ise birçok sektörleri ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin tüm illerini ele alarak ödül törenimizi yine Van'da yapacağız" dedi.

Yapılan konuşmanın ardından ABB OSCAR özel ödülleri Van Perder Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tasan, Akdamar Hospital Başhekimi Opr. Dr. Çağdaş Özgökçe ve İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin'e verildi.

İftar yemeği ile devam eden programda ayrıca geceye destek veren ve sponsor olanlara da birer teşekkür belgesi verildi. - VAN

Abb'nin Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu

Abb'nin Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu

Abb'nin Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu

Abb'nin Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title