Abana Kültür, Sanat ve Deniz Şenlikleri Festivali

Abana Kültür, Sanat ve Deniz Şenlikleri Festivali

Kastamonu'nun Abana ilçesinde düzenlenen "28.Abana Kültür, Sanat ve Deniz Şenlikleri Festivali" çeşitli etkinliklerle başladı.

Abana Kültür, Sanat ve Deniz Şenlikleri Festivali

Kastamonu'nun Abana ilçesinde düzenlenen "28. Abana Kültür, Sanat ve Deniz Şenlikleri Festivali" çeşitli etkinliklerle başladı.

Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar, festival açılışında yaptığı konuşmada, terör saldırıları ile teröre maddi manevi destek verenleri nefretle kınadı.

28 yıldır bu tür etkinlerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Oyar, "Vatandaşlarımızı Abana'da bir araya getirmekten ve hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz. Festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Festivalin coşkulu bir şekilde geçmesini diliyorum" diye konuştu.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından Beyaz Saray meydanında ebru, resim ve cam üfleme sanat sergisi ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nın katkılarıyla Harmason mevkisinde yapılan spor salonunun açılışı gerçekleştirildi.

Eyüp Belediyesi mehteran takımının da konser verdiği festivalde, kumsalda hazırlanan festival ateşi belediye ekiplerince yakıldı.

Ateşin etrafına çekilen güvenlik şeridinin arkasına toplanan onlarca kişi, ateşin önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Muhabir: Semih Yüksel/ Ferdi Akıllı

Yayıncı: Doğan Sarıtaş - KASTAMONU