AB Projesiyle Çocukları Okullu Yaptılar - Haberler
Haberi Paylaş

AB Projesiyle Çocukları Okullu Yaptılar

AA - Haberler | Yerel
AB Projesiyle Çocukları Okullu Yaptılar

"Şimdi Okullu Okulduk" Projesi kapsamında çalışma yapan Kale Kaymakamlığı, 65 kız ve 6 erkek çocuğu açık ilköğretime, 37 kız ve 10 erkek çocuğu ise açık liseye yazdırdı

Avrupa Birliğinin finansmanını sağladığı "Şimdi Okullu Okulduk" Projesi kapsamında çalışma yapan Kale Kaymakamlığı, cami imamları ve muhtarlarla irtibata geçerek, 65 kız ve 6 erkek çocuğu açık ilköğretime, 37 kız ve 10 erkek çocuğu ise açık liseye yazdırdı.

Kaymakamlıkta yapılan toplantıda, projede gelinen aşama kamuoyu ile paylaşıldı.

Kale Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, proje kapsamında ilçedeki 19 köy ve 9 mahallede okuma yazma bilmeyenleri ve okulunu yarıda bırakan kız çocuklarını yeniden okula kazandırmak amacıyla çalışma yaptıklarını söyledi.

Yaklaşık 6 aylık sürede cami imamları ve muhtarlarla irtibata geçerek tespit çalışması yaptıklarını ifade eden Uzunoğlu, şöyle dedi:

"19 köy, 9 mahallenin tamamı gezilerek, 65 kız, 6 erkek öğrenci açık ilköğretime kazandırıldı ve bütün masraflar proje tarafından karşılandı. 8. sınıfa kadar okuyup okulunu bırakan 37 kız ve 10 erkek öğrenci açık liseye kazandırıldı. Masraflar projede dahilinde karşılanmıştır. Kursa katılan öğrencilere günlük 2 avro harçlıkı verilmiştir. "

Uzunoğlu, proje kapsamında, üç ayrı köyde açılan mesleki halk eğitim kurslarına bilgisayarlı makineler alındığını ve kurslarda 45 kız çocuğunun eğitim almaya başladığını dile getirerek, eğitime katılan kursiyerlere malzemelerin proje yürütücüleri tarafından karşılandığını anlattı.

- MALATYA

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title