AB'nin Dış İlişkilerden Sorumlu Komisyon Üyesi Waldner,

AB'nin Dış İlişkilerden Sorumlu Komisyon Üyesi Waldner,

AB'nin Dış İlişkilerden Sorumlu Komisyon Üyesi Benita Ferrero Waldner, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek ile Biraraya Geldi.

AB'nin Dış İlişkilerden Sorumlu Komisyon Üyesi Waldner,

AB'nin Dış İlişkilerden Sorumlu Komisyon Üyesi Benita Ferrero Waldner, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek ile biraraya geldi.

Mısır temaslarını sürdüren AB'nin Dış İlişkilerden Sorumlu Komisyon Üyesi Waldner, bugün Mısır Devlet Başkanı Mübarek ile Mısır'ın ekonomik ve sosyal reformları hakkında görüşmede bulundu. Waldner, Mübarek ile görüşmesinden hemen sonra düzenlediği basın açıklamasında, "Sayın Mübarek ile AB ve Mısır Hükümeti arasında yeni ve derin bir işbirliği için fikir alışverişinde bulunduk. Mısır Hükümeti'nin ekonomik ve sosyal anlamdaki başarıları, Avrupa ülkelerinin yararına olacaktır. Mısır Hükümeti'ne, kendi iş istihdamını sağlayabilmesi adına çok önemli işbirliği imkanları önerisinde bulunduk" dedi. AB'nin Mısır Hükümeti'ne ekonomik anlamda yardımcı olabilmek için 500 bin Euro bağış yapacağını söyleyen Waldner, "ABD'den sonra Mısır'a en büyük yardımı yapan kurum AB'dir" dedi.

Waldner, 6 Mart 2007 tarihinde Brüksel'de AB ile Mısır Birlik Konseyi'nin biraraya geleceğini de sözlerine ekledi.

(İHA-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA