AB Fonlarından Yararlanan Okullara Ödülleri Verildi

AB Fonlarından Yararlanan Okullara Ödülleri Verildi

Sakarya Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, Başlattıkları Okul Yaptırma Kampanyasında 1 Milyon YTL Toplamayı Hedeflediklerini Söyledi.

AB Fonlarından Yararlanan Okullara Ödülleri Verildi

Sakarya Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, başlattıkları okul yaptırma kampanyasında 1 milyon YTL toplamayı hedeflediklerini söyledi.

Sakarya'da Avrupa Birliği fonlarından yararlanmaya hak kazanan okullara Ahmet Akkoç İlköğretim Okulu'nda düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı bir süre önce "Bir gününüz eğitimin olsun" projesi kapmasında başlatıkları okul yaptırma kampanyasında 1 milyon YTL toplamayı hedeflediklerini belirterek, bu parayla iki prefabrik okulu kalıcı binaya kavuşturmayı amaçladıklarını kaydetti.

2007-2008 eğitim öğretim yılında 25 okulun hizmete açıldığını ifade eden Yazıcı, "Bu yıl 348 dersliğin yapımı tamamlandı. 328 dersliğin yapımı devam ediyor. Başlattığımız kampanyada amacımız prefabrikelerde eğitim veren okulların kalıcı binalara kavuşmasını sağlamak. Toplam 25 okulumuz prefabrikelerde eğitim veriyor. Bu geçici yerlerde eğitim veren okullarımızdan bazıları fiziki anlamda ömrünü doldurmak üzere. Kampanya kapsamında prefabrikede eğitim veren 2 okulumuzu, kalıcı binaya kavuşturmayı amaçlıyoruz. Bunlardan biri Adapazarı Beşköprü İlköğretim Okulu diğeri ise Arifiye Neviye İlköğretim Okulu'dur. Bu iki okulun toplam 16 dersliği için yaklaşık 1 milyon YTL civarında bir kaynak gerekiyor. Mayıs 2008'e kadar 1 milyon YTL toplamayı hedefliyoruz. Kampanyanın bitiş tarihi ise 1 Haziran 2008. Kampanyanın başarılı olabilmesi için her kesimde tanıtımının yapılması ve katılımın sağlanması planlanıyor" dedi. Yazıcı'nın ardından AB Koordinatörü Gündüz Doğan Öztürk de AB projeleri hakkında bilgi verdi.

Toplantıda yaptıkları projeler kabul gören Özel Işık Lisesi öğrencisi Talha Duran'a takdir belgesi, Dr. Nuri Bayar İlköğretim Okulu öğrencisi Feyzanur Süel ve Atatürk İlköğretim Okulu öğrencisi İsmail Cem Köprülüoğlu'na teşekkür belgesi verildi.

Son olarak projeleri, Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından kabul gören 9 okula ödül verildi.

(İÇ-AK)

25.12.2007 18:49 TSİ

Kaynak: İHA