AB, Filistin Hükümetini Tanıma Yolunda

AB, Filistin Hükümetini Tanıma Yolunda

AB Tarafından Açıklamada, AB Olarak Yeni Filistin Hükümeti ile İlk Resmi Temasın, AB'nin Ortadoğu Elçisi Marc Otte ile Filistin Dışişleri Bakanı Ziad Ebu Amr Arasında Gerçekleştirildiği Bildirildi.

AB, Filistin Hükümetini Tanıma Yolunda

Avrupa Birliği (AB) Ortak Savunma ve Dış Politika Yüksek Temsilcisi Javier Solana'nın ofisinden yapılan açıklamada, AB olarak yeni Filistin Hükümeti ile ilk resmi temasın, AB'nin Ortadoğu Elçisi Marc Otte ile Filistin Dışişleri Bakanı Ziad Ebu Amr arasında gerçekleştirildiği bildirildi.

AB Ortak Savunma ve Dış Politika Yüksek Temsilcisi Solana'nın sözcüsü, yeni Filistin Parlamentosu'nun bağımsız milletvekili Dışişleri Bakanı Ziad ile AB'nin Ortadoğu Elçisi Otte arasında Gazze'de resmi bir görüşme yapıldığını söyledi. Görüşmede ele alınan konularla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, görüşmenin, Hamas'ın geçtiğimiz sene seçimle işbaşına gelmesinin ardından yaklaşık 1 yıl süren siyasi boykotu sona erdiren AB ile Filistin Hükümeti arasındaki ilk resmi görüşme olması açısından önemli olduğu ifade ediliyor.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)