AB, Filistin'e Yapılacak Geçici Yardımları Askıya Aldı

AB, Filistin'e Yapılacak Geçici Yardımları Askıya Aldı

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Komiseri Benita Ferrero Waldner, Filistin Hükümeti'ne Yapılacak Geçici Yardımları 3 Ay Süreyle Geciktirme Kararı Aldıklarını Açıkladı.

AB, Filistin'e Yapılacak Geçici Yardımları Askıya Aldı

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Komiseri Benita Ferrero Waldner, Filistin Hükümeti'ne yapılacak geçici yardımları 3 ay süreyle geciktirme kararı aldıklarını açıkladı.

ABD'nin başkenti Washington'da bulunan AB Dış İlişkiler Komiseri Waldner, Filistin'de kurulan ulusal birlik hükümetine yapacakları geçici yardımı 3 aylığına geciktirme kararı aldıklarını söyledi. Waldner, "Şuanda hassas ve çok önemli bir aşamadayız. Filistin ulusal birlik hükümeti ile ilgili olarak kesin bir karar verene kadarki dönemde, uluslararası yardım mekanizmaları sayesinde Filistin halkının çok zor durumda kalmayacağını görüyoruz" dedi.

Hamas'ın geçtiğimiz yılda seçimleri kazanarak iktidara geldiği günden bu yana Filistin Hükümeti'ne yaptığı direkt yardımları dondurma kararı alan AB, bir süre sonra Filistin halkına yapılan geçici yardımları da kaldırmıştı.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA