AB Desteğiyle İş Sahibi Oldu

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Tarafından Yürütülen Avrupa Birliği'nin Finanse Ettiği Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi İlk Meyvesini Verdi. Antalya'nın da Aralarında Bulunduğu Türkiye'de 25 İlde Uygulanan Projeye Katılan Nevin Dikmen, Kendi İşyerini Açtı.

AB Desteğiyle İş Sahibi Oldu

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) tarafından yürütülen Avrupa Birliği'nin finanse ettiği Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi ilk meyvesini verdi. Antalya'nın da aralarında bulunduğu Türkiye'de 25 ilde uygulanan projeye katılan Nevin Dikmen, kendi işyerini açtı.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) bünyesinde sürdürülen Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi kapsamında ilk gurup eğitimlere katılan Nevin Dikmen'in sahibi olduğu Köpük Çamaşır Evi'nin açılışını Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve AESOB Başkanı Orhan Tolunay birlikte yaptı.

Toros Mahallesi'ndeki Köpük Çamaşır Evi'nin açılışında konuşan AESOB Başkanı Orhan Tolunay, girişimci ruhu olan kadınların iş hayatına kazandırılması amacıyla başlatılan projenin sonuçlarının alınmaya başladığını söyledi. Tolunay, Nevin Dikmen'in işlerinde bol kazanç dileyerek, projeye katılan tüm bayanlara iş hayatında başarı diledi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek de, bölgelerine yeni bir işyeri kazandıran Nevin Dikmen'i kutladı. AESOB'un esnaf ve sanatkarın desteklenmesinde önemli bir görev üstlendiğini belirten Başkan Böcek, Kadın Girişimciliğini Destekleme Projesi'nin işyeri açmak isteyen bayanlar için büyük bir fırsat olduğunu ifade etti.

Köpük Çamaşır Evi'nin sahibi Nevin Dikmen ise, proje çerçevesinde aldığı eğitimlerin işyerini açmada büyük katkısı olduğunu belirterek "Orada edindiğim bilgilerle, bugün bu işyerini açıyorum. Günde 300 kilogram çamaşır yıkama kapasitemiz var. Bölge halkına ve işyerlerine hizmet vereceğiz. Ticaretteki ilk deneyimim ve başarılı olacağıma inanıyorum." diye konuştu.