AB Büyükelçilerinin DTP'ye Mesajı Belli Oldu

AB Büyükelçilerinin DTP'ye Mesajı Belli Oldu

Ankara'daki AB Büyükelçileri, Yarın Biraraya Gelecekleri DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'e, Çok Önemli Bir Çağrıda Bulunacak. Toplantıda DTP'ye Verilecek Mesajlar Şunlar:

AB Büyükelçilerinin DTP'ye Mesajı Belli Oldu

-Ankara'daki AB Büyükelçileri, yarın biraraya gelecekleri DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'e "Kuşkuya yer bırakmayacak biçimde PKK ile aranıza mesafe koyun" çağrısını yapacak. Üst düzey bir AB diplomatı, "DTP'den, PKK'dan silahları bırakmasını ve tüm terör faaliyetleri durdurmasını talep etmesini, isteyeceğiz" dedi.

ANKARA(ANKA) –AB büyükelçilerinin, yarın biraraya gelecekleri DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'e "Kuşkuya yer bırakmayacak biçimde PKK ile aranıza mesafe koyun" çağrısı yapacakları öğrenildi.

ANKA'nın edindiği bilgiye göre, AB Büyükelçilerinin yarın yapacakları aylık olağan toplantısının ardından düzenlenecek öğle çalışma yemeğinin konuğu Ahmet Türk olacak. Üst düzey bir AB diplomatı, Ahmet Türk ile yemeğin haftalar önce kararlaştırıldığını belirterek yemeği Türk'e PKK ile ilgili bazı mesajları iletmek için "çok önemli bir fırsat" olarak gördüklerini belirtti. Üst düzey diplomat şunları söyledi:

"Yemek sırasında DTP'yi kuşkuya yer bırakmayacak biçimde PKK ile aralarına mesafe koymaya çağrıracağız ve PKK'dan silahları bırakması ve terörist eylemlere son vermesini talep etmisini isteyeceğiz. AB'nin terörle mücadele ile ilgili tutumu konusunda en ufak bir kuşkuları olmamalı."