AB 3'lü Dönem Başkanlığı Programını Açıkladı

AB 3'lü Dönem Başkanlığı Programını Açıkladı

Almanya, Portekiz ve Slovenya'dan Oluşan Üçlü AB Dönem Başkanlığı, Bugün Dresden Kentinde Bir Araya Gelerek AB İçişleri ve Adalet Bakanları Gayrıresmi Toplantıları Öncesinde Ortak Çalışma Programlarını Açıkladı.

AB 3'lü Dönem Başkanlığı Programını Açıkladı

Almanya, Portekiz ve Slovenya'dan oluşan üçlü AB dönem başkanlığı, bugün Dresden kentinde bir araya gelerek AB içişleri ve adalet bakanları gayrıresmi toplantıları öncesinde ortak çalışma programlarını açıkladı.

Almanya Federal İçişleri Bakanı Wolfgang Schaeuble, Portekiz İçişleri Bakanı Antonio Costa, Slovenya İçişleri Bakanı Dragutin Mate, Almanya Adalet Bakanı Brigitte Zypries, Portekiz Adalet Bakanı Alberto Bernardes Costa ve Slovenya Adalet Bakanı Lovro Sturm, AB Komisyon Başkan Yardımcısı Franco Frattini'yle yaptıkları görüşmeden sonra, gelecek 1 buçuk yıl için bir çalışma programı konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladılar.

Bakanlar tarafından yapılan ortak açıklamaya göre, çalışma programı kapsamında terörizme ve yasa dışı göçe karşı mücadeleyle kültürler arası dialoğa ağırlık verilecek.

Kaynak: AA