Aarhus: Fenerbahçe, Randers Maçına Hazır

Fenerbahçe, UEFA Kupası 1. Turu Rövanşında Yarın Danimarka'nın Randers Takımıyla Yapacağı Rövanş Maçının Hazırlıklarını Tamamladı.

Aarhus: Fenerbahçe, Randers Maçına Hazır

Fenerbahçe, UEFA Kupası 1. turu rövanşında yarın Danimarka'nın Randers takımıyla yapacağı rövanş maçının hazırlıklarını tamamladı.

Karşılaşmanın oynanacağı Atletion Stadı'nda gerçekleştirilen antrenman öncesi bir basın toplantısı düzenleyen Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Danimarka'ya turu geçmek için geldiklerini belirterek, "Oluşabilecek 3 neticeden 2'si bize yarıyor ve bizim bu maçta kesinlikle gol yemememiz gerekiyor. Gol yediğimiz takdirde işimiz biraz daha zora girer. Fakat saha içine düzgün yerleştiğimiz ve markajı iyi yaptığımız takdirde ilk maçta verdiğimiz gol pozisyonlarını, aynı zamanda yediğimiz gol gibi pozisyonları görmeyeceğimizi zannediyorum. Rakibimiz, iyi marke eden oyunculardan kurulu bir ekip. Ve de bunun sayesinde bize ilk maçta zorluk yaşatmışlardı. Umarım, bu maçta galip gelen taraf biz olacağız ve turu geçeceğiz" dedi.

Yarın sahaya süreceği ilk 11'in kafasında şekillendiğini de kaydeden Brezilyalı teknik adam, "Futbol sahada oynanan bir oyun. Hiçbir maç sahaya çıkmadan, düşünülerek veya yorum yapılarak kazanılmıyor. Önemli olan sahaya çıkıp, oyununuzu gösterip, ondan sonra skorunuzu yakalamak ve maçı kazanmaktır. İlk maça baktığınızda da Randers da en az bizim kadar maçı kazanmak istedi. Eline geçen fırsatlardan bir tanesini değerlendirdi. Bizim elimizde çok fazla fırsat vardı. Fakat bunlardan sadece 2 tanesini değerlendirebildik. Neticede sahada oynanan futbol önemlidir. Sahada skoru elde edersiniz. Saha öncesinde konuşularak skor elde edilmiyor" diye konuştu.

Zico, yarınki karşılaşmada Randers'a karşı almayı düşündüğü önlemlerle ilgili bir soruya, "Forvet oyuncuları ceza sahasında tehlikeli. Sağa, sola koşmayı çok seven, boş alanlar oluşturmayı seven oyunculara sahipler. Aynı zamanda ceza sahası dışından şut çekmeyi seven ve isabetli şut çekebilen oyuncuları var. Ama bizim bu maçta Randers'ın şu tarafına önlem alalım, bu tarafına önlem alalım gibilerinden bir şey söylemeye hakkımız yok. Tamamen takım olarak rakibimize saygı gösterip, takım olarak sahaya çıkıp, maçı kazanmalıyız" cevabını verdi.

Sarı-lacivertli futbolcu Deivid ise, ilk maçta rakiplerinin kendilerine karşı kapalı bir oyun anlayışıyla mücadele ettiğini belirterek, "Fakat buna rağmen bize bir gol atmayı başarabilmişlerdi. Bu maçta rakibimizin gol atma zorunluluğu olduğundan dolayı rakibimizin bize karşı açık oynayacağını düşünüyorum. Bizim için zor bir maç olacak" şeklinde konuştu.

Basın mensuplarının gol atamamasının üzerinde baskı oluşturup oluşturmadığı yönündeki sorusuna ise Deivid, "Her forvet oyuncusunun ihtiyacı olan şey gol atmaktır ve de gol attıkça bir forvet oyuncusu hayat bulur. Fakat önemli olan iyi oynamak diye düşünüyorum. İyi oynadıkça kendine güveni artar bir oyuncunun ve de bu güvenle gol fırsatlarını yakalar ve gol fırsatlarını değerlendirir. İşte benim yapmak istediğim de bu" cevabını verdi.

Öte yandan Fenerbahçe, Randers maçının hazırlıklarını yaptığı antrenmanla tamamladı. Karşılaşmanın oynanacağı Atletion Stadı'nda yapılan antrenmanda Sarı-lacivertliler, taktik ağırlıklı bir çalışma gerçekleştirirken, antrenmanı izleyen gurbetçi futbolseverler, futbolculara yaptıkları tezahüratlarla destek verdi.

Bu arada, Fenerbahçe'nin antrenmanını Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım ve eski başkanlardan Ali Şen de izledi.