A Milliler, Günü Çift Antrenmanla Geçirdi

Eıüüuro 2008 Finallerine 2 -0'lık Portekiz Yenilgisiyle Başlayan A Milli Takım'da Futbolcular İsviçre Maçının Hazırlıklarına Ara Vermeden Başladı.

A Milliler, Günü Çift Antrenmanla Geçirdi

EıÜüuro 2008 finallerine 2-0'lık Portekiz yenilgisiyle başlayan A Milli Takım'da futbolcular İsviçre maçının hazırlıklarına ara vermeden başladı.

Teknik Direktör Fatih Terim yönetiminde Nyon'daki UEFA Genel Merkezi'nin karşısındaki sahada basına ve taraftara kapalı olarak yapılan antrenmanda oyuncuların Portekiz maçını unutmaya çalıştığı ve neşeli oldukları belirtildi.

Futbol Federasyonu'nun resmi sitesinden yapılan açıklamada, ''2008 Avrupa Şampiyonası A Grubu'ndaki ilk maçını dün Portekiz'e karşı oynayan Milli Takımımız, 11 Haziran Çarşamba günü İsviçre ile yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarını bugün basına kapalı olarak yaptığı çift antrenmanla başladı.

Sol diz iç yan bağlarında birinci derece esneme tespit edilen Servet Çetin ile sol diz iç yan bölgesinde darbeye bağlı ödem ve iç yan bağında zorlanma belirlenen Gökhan Zan antrenmanlara katılmadılar. TSİ 13.00'te Milli Takım'ın kamp yaptığı La Reserve Hotel'deki özel salonda gerçekleştirilen çalışmada, Portekiz maçında oynayanlar rejenerasyon, diğer oyuncular ise hafif bir kuvvet ve rejenerasyon çalışması yaptı.

TSİ 19.00'da Colovray Spor Merkezi'nde yapılan günün ikinci idmanında ise, Fatih Terim Portekiz maçında ilk 11'de oynayan futbolculardan oluşan grupla hem bir toplantı hem de rejenerasyon çalışması yaptı. Diğer oyuncular ise ısınma periyodundan sonra dar alanda çift kale çalışması yaptı. Soğuma koşusu ve açma-germe hareketlerinin ardından idman son buldu.

Milli Takım, yarın TSİ 11.30'da basına kapalı, 19.00'da Colovray Spor Merkezi'nde 30 dakikası basına açık olmak üzere iki antrenman yaparak hazırlıklarını sürdürecek.'' denildi.