A Milliler'e Gökhan Gönül'den Kötü Haber

A Milli Takım'ın Antalya'daki Hazırlık Kampından, Servet Çetin'in Sakatlık Haberinden Sonra Üzücü Bir Haber Daha Geldi. Sezonun Son Bir Ayında Ağrılarına Rağmen Takımında Oynayan ve Fiziksel Düşüşü Dikkat Çeken Gökhan Gönül'ün Sağ Ayağındaki Sıkıntısı Sürünce Bugün Kontroldan Geçirildi.

A Milliler'e Gökhan Gönül'den Kötü Haber

A Milli Takım'ın Antalya'daki hazırlık kampından, Servet Çetin'in sakatlık haberinden sonra üzücü bir haber daha geldi. Sezonun son bir ayında ağrılarına rağmen takımında oynayan ve fiziksel düşüşü dikkat çeken Gökhan Gönül'ün sağ ayağındaki sıkıntısı sürünce bugün kontroldan geçirildi. Gökhan Gönül, özelllikle dönüşlerdeki rahatsızlığı nedeniyle ligin son haftalarında yüzde 100 performansla oynayamadığını belirtti. Yapılan tıbbi kontroller ve çekilen MR sonucunda Gökhan Gönül'ün sağ ayak ikinci tarak kemiğinde ödem belirlendi ve en az üç hafta tam kapasiteyle antrenmanlara katılamayacağı ortaya çıktı.

Milli Takım doktorları, futbolcunun bu koşullarda yükleme yapamayacağını, yapsa da performansının soru işareti olacağını teknik heyete bildirdi. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Antalya'ya antrenman yapmak amacıyla değil, tatil ve takımı kaynaştırma hedefiyle geldiklerini vurgulayarak, "Henüz çalışmalara başlamadan sakatlıkların ortaya çıkması çok üzücü. Volkan ve Servet'in durumlarından haberdardık ama Gökhan Gönül'ün sakatlığı bizim için tatsız bir sürpriz oldu." dedi.

Terim, Gökhan Gönül hakkında son kararını gelişmelere göre önümüzdeki günlerde verecek. Milli Takım'ın 20 oyuncu ve üç kaleciden oluşan Euro 2008 kadrosunu 28 Mayıs'ta UEFA'ya bildirmesi gerekiyor.

Kaynak: CHA