A Milliler, Çek Cumhuriyeti Maçının Hazırlıklarını 6 Eksikle Sürdürdü

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda A Grubu'nda 15 Haziran Pazar Günü Çek Cumhuriyeti ile Oynayacak Olan A Milli Takımımız Hazırlıklarınıyaptığı Tek Antrenmanla Sürdürdü.

A Milliler, Çek Cumhuriyeti Maçının Hazırlıklarını 6 Eksikle Sürdürdü

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda A Grubu'nda 15 Haziran Pazar günü Çek Cumhuriyeti ile oynayacak olan A Milli Takımımız hazırlıklarınıyaptığı tek antrenmanla sürdürdü.

Nyon'daki Colovray Spor Merkezi'nde akşam gerçekleştirilen ve ilk yarım saati basına açık olan çalışmaya üç kaleci ve 14 futbolcu katılırken, Emre Belözoğlu yandaki sahada fizyoterapist eşliğinde yürüyüş ve düşük tempo koşu çalışması yaptı. Bir ara Federasyon Başkanı Hasan Doğan ile sohbette eden Emre'nin Çek Cumhuriyeti maçına yetiştirileceği belirtildi.

Bu arada, Gökhan Zan, Emre Aşık ve Hakan Balta'nın da katıldığı antrenmana ısınma periyodundan sonra beşe iki dar alan çalışmasıyla devam edildi. Son bölümde taktik çalışmasını takiben rejenerasyon koşusuyla idman tamamlandı.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre otelde kalan 5 futbolcu hakkında sağlık heyeti şu açıklamayı yaptı:

"Tedavilerine devam edilen 5 oyuncumuzdan Servet Çetin ve Tümer Metin'e fizyoterapist denetiminde manuel terapi, elektroterapi ve rehabilitasyon uygulamaları gerçekleitirilirken Ayhan Akman, Gökdeniz Karadeniz ve Emre Güngör hem tedaviye hem de sağlık ekibi denetiminde yaralı bölgeleri haricinde egzersizlere tabi tutuldu."

Ayhan Akman, Emre Güngör ve Gökdeniz Karadeniz'i yarın Stade de Geneve'deki antrenmana vermeyi planlayan sağlık ekibi, Servet Çetin, Emre Belözoğlu ve Tümer Metin'in maça yetiştirilebilmeleri çok zor olsa da bunun için yoğun çaba sarf edildiğini açıkladı.

Kaynak: CHA