(A) Milliler Bükreş'te Antrenman Yaptı

(A) Milliler Bükreş'te Antrenman Yaptı

(A) Milli Futbol Takımı, Romanya ile Yapacağı Hazırlık Maçının Oynanacağı Statta Antrenman Yaptı.

(A) Milliler Bükreş'te Antrenman Yaptı

(A) Milli Futbol Takımı, Romanya ile yapacağı hazırlık maçının oynanacağı statta antrenman yaptı.

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu'nda Eylül ayında Malta ve Macaristan ile karşılaşacak A Milli Takım, bu maçlar öncesindeki hazırlıklar kapsamında yarın saat 21.00'de Lia Manoliu Stadı'nda Romanya ile oynayacağı maç için bu ülkeye geldi.

Bükreş'deki Otopeni Havaalanına gelen milli takım kafilesini, Türkiye'nin Romanya Büyükelçisi Ahmet Rıfat Ökçün karşıladı. Havaalanına gelen yaklaşık 50 gurbetçi de ellerindeki Türk bayraklarıyla milli takıma sevgi gösterisinde bulundu.

Milli takım kafilesi, havaalanındaki sevgi gösterilerinin ardından iki jandarma minibüsü eşliğinde kalacakları Mariott Oteli'ne geçti.

Romanya ile yapılacak özel maç için akşam saatlerinde yapılan antrenman öncesinde karşılaşmaya ilişkin açıklamalarda bulunan Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Türk ve Romen gazetecilerin sorularını ayrı ayrı yanıtladı.

Gazetecilerin havanın sıcaklığıyla ilgili sorusunu yanıtlayan Terim, sıcaklığın İstanbul'dan daha fazla olacağını tahmin etmediğini, oyuncularının ciddi bir şekilde maça hazırlandığını, yarınki maçta havanın yan etkilerinin üzerlerinde bir problem oluşturmayacağını söyledi.

Türk gazetecilere Romanya maçında sahaya süreceği kadroyu açıklayan Terim'in, ilk 11'de forma giymesi beklenen Hakan Şükür'ü maçın başında sahaya sürmeyeceği ortaya çıktı.

Sürpriz olarak nitelendirilen bu durum hakkında bir açıklama yapmayan Fatih Terim, Romanya maçında ilk 11'de şu isimlere yer verdi:

"Hakan, Hamit, İbrahim Toraman, Gökhan Zan, İbrahim Üzülmez, Sabri, Tuncay, Tümer, Arda, Nihat ve Gökhan Ünal''

Kaynak: AA