A Milliler, Beyaz Rusya maçını önemli prova olarak görüyorlar

Avrupa Şampiyonası hazırlakları çerçevesinde çarşamba günü Beyaz Rusya ile özel bir karşılaşma yapacak milli takımda futbolcular, bu maçı çok önemli bir prova olarak görüyorlar.

A Milliler, Beyaz Rusya maçını önemli prova olarak görüyorlar

Avrupa Şampiyonası hazırlakları çerçevesinde çarşamba günü Beyaz Rusya ile özel bir karşılaşma yapacak milli takımda futbolcular, bu maçı çok önemli bir prova olarak görüyorlar.

Akşam saatlerinde Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılan antrenman öncesinde Milli futbolculardan Tuncay Şanlı, Gökdeniz Karadeniz, Selçuk Şahin, Gökhan Gönül ve Mevlüt Erdinç basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Milli futbolculardan Gökdeniz Karedeniz, Beyaz Rusya ile oynayacakları maçta kendi eksiklerini görme adını önemli olduğunu belirterek, "Galip gelmek adına önemli bir maç oynayacağız. Tüm eksiklerimizi göreceğiz. Avrupa Şampiyonası'na tüm yönüyle hazırlanıyoruz. Avrupa Şampiyonası'nda güzel bir derece elde etmek istiyoruz." diye konuştu.

Rubin Kazan'a transfer olmasının kendisine ekstra bir motivasyon sağlayıp sağlamayacağının sorulması üzerine tecrübeli futbolcu, "Trabzon'da nasıl oynuyorsam Rubin Kazan'da da oynayacağız. Herşey milli takım için. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız." dedi.

Nihat Kahveci de, Teknik Direktör Fatih Terim'in 30 kişilik bir kadroyu çağırdığını ve hazırlıkların sürdüğnüü söyledi. Nihat, "Avrupa Şampiyonası'na kadar çok iyi hazırlanacağız. Orada rahat bir futbol ortaya koyarak istediğimiz sonuçları elde etmek istiyoruz." diye konuştu.

Fenerbahçeli Selçuk Şahin de, Milli Takım kadrosuna çağrılan herkese forma şansı doğduğunu Avrupa Şampiyonası'nın çok önemli olduğunu kaydetti. Bir basın mensubunun Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde aldığı başarılı sonuçlar Milli Takıma nasıl yansıyacağının sorulması üzerine Selçuk, "Her takımın Avrupa'da başarılı olmasını istiyorum. Oralarda alınan başarılı sonuçlar milli takıma da yansır." diye cevap verdi.

GÖKHAN GÖNÜL: "HER ŞEY TÜRKİYE İÇİN"

Fenerbahçe forması altında son maçlarda oldukça başarılı bir performans ortaya koyan Gökhan Gönül de, Avrupa Şampiyonası öncesinde son hazırlık maçına çıkacaklarını belirterek, "Şu anda herkes oldukça formda. Son maçımızı oynayacağız. Elimizden geldiğince Türk insanını yakışacak bir oyun oynayacağız. Herşey Türkiye için söylenecek bir şey yok. Başarmak için elimizden geleni yapacağız." dedi.

İlk kez Milli Takıma çağrılan Fransız ekiplerinden Sochaux'un formasını giyen Mevlüt Erdinç de, milli takıma çağrılmasından dolayı oldukça mutlu olduğunu kaydetti.

Kaynak: CHA