A Milli Takım Viyana'daki İlk Çalışmasını Yaptı (2)

A Milli Takım, Viyana'daki İlk Çalışmasını Yaptı.

A Milli Takım Viyana'daki İlk Çalışmasını Yaptı (2)

A Milli Takım, Viyana'daki ilk çalışmasını yaptı.

Cenevre'den öğle saatlerinde Viyana'ya geçen A Milli Takım, 20 Haziran Cuma günü Hırvatistan ile oynacağı çeyrek final maçının ilk çalışmasını Viyana yakınlarındaki Krems kasabasındaki stadda yaptı. Antrenmanı çok sayıda gurbetçi izleyerek takıma destek verdi.

2008 Avrupa Şampiyonası'nda grubunu Portekiz'in ardından ikinci sırada tamamlayan Türkiye, Cuma günü Viyana'da Hırvatistan ile oynayacağı zorlu çeyrek final mücadelesinin hazırlıklarına başladı.

Öğle saatlerinde Viyana'ya inen Ay-Yıldızlı ekibimiz, buradan 90 km uzaklıktaki kamp yapacağı Krems kasabasına geçti. Millilerimiz, ilk çalışmasını ise TSİ 19.00'da Sepp Doll Stadion Krems Kulübü'nün sahasında gerçekleştirdi. Antrenmanı çok sayıda yerli ve yabancı basın mensubunun yanında 3 bin kişilik gurbetçi taraftar izledi. Antrenman öncesi milli takımı mehter marşı çalarak bekleyen gurbetçilerimiz, antrenman sırasında ise teknik heyet ve oyuncuları büyük sevgi gösterisinde bulundu.

Fatih Terim yönetiminde yapılan antrenmana sakatlıkları bulunan Servet Çetin, Emre Belözoğlu, Emre Güngör katılmadı. Çek Cumhuriyeti karşısında ilk 11'de forma giyen oyuncular düz koşu ve kültür-fizik hareketlerinin ardından antrenmanı tamamlayarak, otele döndü. Ay-yıldızlı oyuncuların antrenman yaptığı sırada Fatih Terim, yardımcılarıyla birlikte toplarla kule yaparak adeta şov yaptı. Yedek oyuncular ise önce mini çift kale ardından da şut çalışması yaptı. Fatih Terim'in cezalı olan Volkan ve Aurelio'nun yokluğunda Rüştü Reçber ve Ayhan Akman'la özel olarak ilgilenmesi dikkat çekti. Çalışmada Ayhan Akman ve Sabri Sarıoğlu, attığı güzel şutlar sebebiyle gurbetçilerimizden bol bol alkış aldı. Sahaya atlayan bir gurbetçi, güvenlik güçleri tarafından yaka paça antrenman sahasından çıkarıldı.

Çalışmayı Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan ve yönetici Levent Bıçakçı da izledi.

SERVET'İN SAKATLIĞI BİRAZ DAHA ATTI

Antrenman sırasında milli takım doktorları Cengiz Dinç ve Bülent Bayraktar, sakatlıkları süren oyuncular hakkında son bilgileri verdi. Servet'in sol diz iç yan bağlarındaki ağrılarının biraz daha arttığını ifade eden doktorlar, "Servet'in sakatlığı eksine göre daha çok arttığı için oynayabileceğini rahatlıkla söyleyemiyoruz. Maç saatine kadar onu yetiştirmek için yoğun bir çaba sarfediyoruz." dedi.

Emre Belözoğlu'nun da oynamasının zor olduğunu ifade eden Dinç ve Bayraktar, "Emre'nin ağrıları devam ediyor. Tedavi sürecinde ciddi bir gelişme yok. Oynamama ihtimali oynama ihtimalinden çok daha yüksek. İnşallah yarı finale çıkarsak oynayabilecek duruma gelecek." açıklamasını yaptı.

Bülent Bayraktar, Emre Güngör'ün tedavi sürecinin uzun olduğunu ve bu yüzden şampiyonda forma giymesinin imkansız olduğunu ifade etti.

Kaynak: CHA