(A) Milli Takım Oyuncuları İnançlı Konuştu

(A) Milli Takım Oyuncuları İnançlı Konuştu

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Grup Eleme Maçında Deplasmanda Norveç'i Yenerek Finallere Gitme Yolunda Önemli Bir Galibiyet Alan (A) Milli Takım'ın Oyuncuları, Bosna-hersek'i de Yenip, Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne Katılacaklarına İnanıyor.

(A) Milli Takım Oyuncuları İnançlı Konuştu

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası grup eleme maçında deplasmanda Norveç'i yenerek finallere gitme yolunda önemli bir galibiyet alan (A) Milli Takım'ın oyuncuları, Bosna-Hersek'i de yenip, Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne katılacaklarına inanıyor.

Milli takımın BJK İnönü Stadı'nda yaptığı antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan milli futbolculardan Nihat Kahveci, ''Futbolda dün yok. Önümüze bakmalıyız. Belki herkes kolay olacak gibi görüyor, ama biz öyle düşünmüyoruz. Çok ciddi hazırlanıyoruz. Yine bir final maçı oynayacağız. Çok fazla final maçı oynuyoruz, ama bu sefer inşallah bu final maçını da kazanıp, Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne giden taraf biz olacağız. Takım olarak tabii ki kendimize güvenimiz yerinde ve motivasyonumuz üst düzeyde" dedi, Norveç maçındaki sakatlıklar nedeniyle aday kadroya dahil edilen Sabri Sarıoğlu ise maçtan sonra kendisini Fatih Terim'in aradığını belirterek, ''Hocam beni maçtan sonra aradı ve kampa katılmamı istedi. Bu da beni çok sevindirdi ve gururlandırdı. Hocamın bu güvenini burada iyi mücadele ederek, iyi oynayarak boşa çıkarmayacağım. Çarşamba günü önemli bir maç var. Artık son maçımız, inşallah Çarşamba günü tüm Türkiye olarak kenetlenip, bu bayram havasında geçen bu haftada Bosna-Hersek maçını da kazanıp, Türkiye'yi Avrupa Şampiyonası'na götürmek istiyoruz'' diye konuştu.

Gökhan da "Ayaklarımız yere basıyor. Bosna-Hersek maçını da kazanmak istiyoruz. Elimizden gelen her şeyi ortaya koyup kazanmaktan başka çaremiz yok. Bunun bilincindeyiz" dedi.

Yaklaşık 40 dakika süren antrenmanda, dünkü maçta forma giyen futbolcular yenileme idmanı yaptı. Norveç maçında sakatlanan İbrahim Kaş ile sakatlığı bulunan Deniz Barış aday kadrodan çıkarılırken, Galatasaraylı Sabri Sarıoğlu aday kadroya dahil edildi. Sabri, antrenmanda takımla birlikte çalıştı.

Milli takım sağlık heyeti tarafından kontrolleri yapılan Deniz ve İbrahim'in, sakatlıklarının durumuyla ilgili kulüplerinin doktorlarına bilgi verildiği ve kadrodan çıkarıldıkları belirtildi.

Norveç maçında gördüğü sarı kartla cezalı duruma düşen kaleci Volkan Demirel'in de kamptan ayrıldığı, milli kalecinin Bosna-Hersek maçında takımın yanında olacağı ifade edildi.

Kaynak: AA