A Milli Takım İsviçre Maçından 5 Sakatla Çıktı

Euro 2008 Finallerinde Sakatlıklarla Uğraşan ve Sıkıntılı Günler Yaşayan A Milli Takım'ın İsviçre'yi 2 -1 Yendiği Maçta da 5 Sakat Oyuncu Verdiği Açıklandı.

A Milli Takım İsviçre Maçından 5 Sakatla Çıktı

EURO 2008 finallerinde sakatlıklarla uğraşan ve sıkıntılı günler yaşayan A Milli Takım'ın İsviçre'yi 2-1 yendiği maçta da 5 sakat oyuncu verdiği açıklandı.

Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi;

''İsviçre ile oynadığımız ve 2-1 kazandığımız mücadelenin ilk yarısında başlayan yoğun yağmur nedeniyle ağırlaşan sahada yoğun fiziki mücadele yaşandı. Büyük fedakârlıkla her şeylerini ortaya koyan futbolcularımızın beşinde 90 dakika sonunda sağlık problemi oluştu." Sağlık heyetinin bugün itibarıyla değerlendirmesi şöyle:

"Yoğun tedaviyle ve özverili yaklaşımıyla maçta oynayan Servet Çetin'in maçtan sonraki son durumunun tespit edilebilmesi için bugün MR'ı çekildi. MR sonucundan sonra ilerleyen saatlerde bu futbolcu hakkında detaylı bir açıklama yapılacak.

Karşılaşmanın devre arasında oyundan çıkan futbolcularımızdan Tümer Metin'in kasığında meydana gelen ağrı nedeniyle MR'ı çekildi. Detaylı açıklama için MR sonucu bekleniyor.

Karın sol yan duvarı kaslarına maç sırasında aldığı darbe nedeniyle ağrı ve kas içi kanaması mevcut olan Gökdeniz Karadeniz'in tedavisine hemen başlandı. Gökdeniz'in birkaç gün takımla antrenmana çıkmasının mümkün olmadığı öngörüsü oluştu.

Yine karşılaşmada girdikleri ikili mücadeleler sırasında baş ve yüz bölgesinde kanamalı açık yaralanmalar oluşan iki futbolcudan Emre Aşık'a maç sonrası hastanede estetik cerrahi müdahale yapıldı.

Futbolcuya 9 dikiş atıldı ve bir sonraki maç için tedavisine devam ediliyor. Başına aldığı darbeyle saçlı derinin sol yanında açık yaralanması bulunan Hakan Balta'ya da dört dikiş atılarak yarası kapatıldı.

Bu arada sağlık problemleri süren ve tedavilerine yoğun bir şekilde devam edilen Emre Belözoğlu ile Gökhan Zan'ın Çek Cumhuriyeti maçına yetiştirilmelerine çalışılıyor."